Dzięki Padel Numer Referencyjny, przedstawiamy charakterystykę i różnice między włóknem węglowym a włóknem szklanym w rakietach tenisowych. padel.

Specyfika

Włókno węglowe charakteryzuje się skutecznym połączeniem dużej wytrzymałości i zaskakującej lekkości. Palce z włókna węglowego są na ogół mocne i wytrzymują długi czas, zachowując jednocześnie kontrolowaną wagę. Ich solidność pozwoli graczom na wykorzystanie maksymalnej mocy bez obawy, że będą zbyt mocne.

Włókno szklane jest materiałem bardzo elastycznym. Elastyczność włókna szklanego zapewnia rakietom doskonałą amortyzację, co przekłada się w szczególności na większy komfort dla graczy. Uderzający komfort, któremu towarzyszy efekt sprężyny, który pozwala na większą dynamikę, pomimo ogólnie nieco większej wagi paluszków z włókna szklanego.

zalety

Rakiety z włókna węglowego można podzielić na kilka kategorii w zależności od liczby włókien zawartych w nitce: 3K, 12K, 18K lub 24K. Im wyższa liczba, tym sztywniejszy i mocniejszy będzie rendering kosztem pewnej dynamiki. Cechy te stanowią dodatek do głównych cech pal z włókna węglowego: doskonałej trwałości i optymalnej kontroli uderzenia.

Włókno szklane charakteryzuje się przede wszystkim tym, że „efekt trampoliny” spowodowane elastycznością materiałów. Dlatego rakiety z włókna szklanego zapewniają doskonałą reakcję na uderzenie piłki. Ponadto włókno szklane jest znacznie tańsze niż włókno węglowe, co sprawi, że produkty będą bardziej dostępne dla ogółu społeczeństwa.

Wady

Sztywność włókna węglowego wymaga od gracza opanowania broni. Rakieta zapewnia jedynie minimalną tolerancję w zależności od miejsca uderzenia w ramę. Palacze z twarzami z włókna węglowego zazwyczaj wymagają rygorystyczności i doświadczenia w grze, ponieważ zapewniają niewielki komfort. Materiał jest drogi, rakiety z włókna węglowego są oczywiście najdroższe na rynku.

Po stronie włókna szklanego efekt trampoliny materiału w naturalny sposób wpływa na żywotność rakiety. Materiał jest znacznie bardziej obciążony przy każdym uderzeniu, dlatego jest mniej odporny. Następnie elastyczność włókna szklanego zmniejsza możliwość naprawdę mocnego uderzenia piłki. Wreszcie brak sztywności szkieletu zmniejszy precyzję każdego strzału.

bilans

Jak zapewne zrozumiałeś, cechy tych dwóch materiałów pozwalają uzyskać buty przeznaczone do bardzo różnych stylów gry. Włókno węglowe, bardziej odporne, jest wskazane dla ofensywnych i doświadczonych graczy, którzy chcą zyskać moc i precyzję. Ze swojej strony włókno szklane jest raczej zalecane dla tych, którzy stawiają na wygodę, a także słynny efekt trampoliny, który zapewnia większy wyrzut piłki.

Teraz Twoim zadaniem jest znalezienie rakiety z materiału, który najlepiej pasuje do Twojego sposobu gry!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!