Nieuchronnie zbliżamy się do końca sezonu, a na torze pozostało już tylko kilka turniejów. World Padel Tour przed rozpoczęciem sezonu 2024. Malmö, Meksyk i wreszcie World Padel Tour Master Final Barcelona: rok 2023 dobiega końca.

u kobiet miejsce numer jeden jest zapewnione od czasu turnieju w Amsterdamie. Natomiast wśród mężczyzn sytuacja jest zupełnie inna. Pozostaje 4 500 punktów do wygrania do końca sezonu. Dla Arturo Coello, Agustin Tapia, Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk, wszystko pozostaje do rozegrania.

Oszałamiający początek sezonu dla Coello/Tapia

Kto by pomyślał na początku sezonu, że rywalizacja mężczyzn będzie tak zacięta i pełna zwrotów akcji? Trzeba przyznać, że Arturo Coello i Agustin Tapia od początku robili wrażenie. Ten nowy duet od chwili powstania wywołał iskry, sprawiając, że każdy przeciwnik, z którym się mierzył, drżał.

Coello Tapia Malaga otwarte

Arturo Coello i Agustin Tapia od początku do końca błyszczeli mistrzostwem, nie popełniając najmniejszego błędu. Po rozegraniu 37 meczów i 37 zwycięstwach na dzień 1 czerwca wielu uważało, że miejsce numer jeden jest już dla nich zarezerwowane. Pomiędzy kontuzją Juana Lebrona a niezwyciężonością Coello/Tapii w meczu z wicemistrzami Di Nenno/Stupaczukiem wydawało się, że duet hiszpańsko-argentyński miał wszystkie karty w ręku.

Powrót superpibes

Ale sytuacja może szybko się zmienić. Jeśli Arturo Coello i Agustin Tapia rozpoczęli sezon z przytupem, to nie należy lekceważyć super graczy. Nieustannie podążając za światowymi przywódcami, Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk nigdy nie pozwolili, aby zbyt duża przepaść się powiększyła. A dowodem na to jest to, że są autorami najlepszego występu drugiej części sezonu.

Di Nenno Stupaczuk zwyciężył mistrza Madrytu

Przed finałem German Open, przegranym z powracającymi Lebronem i Galanem, Di Nenno/Stupaczuk pokazali serię 22 zwycięstwa z rzędu. Superpibes jednak nadrobiły zaległości na Amsterdam Open, zdobywając w trzech setach nowy tytuł przeciwko Chingotto/Navarro.

Nawet jeśli lubią napięcie, rozgrywanie meczów w trzech setach lub przegrywanie 6:0 w pierwszym secie, superpibesom niemal systematycznie udaje się odwrócić sytuację. Determinacja jest niewątpliwie ich głównym atutem, nie zapominając o wyjątkowym poziomie gry.Z prawdziwie skaczącym Franco Stupaczukiem i Martinem Di Nenno równie imponujący w obronie, jak i w ataku, mają wszelkie atuty, aby zdestabilizować swoich przeciwników.

A co dalej?

Czy Coello i Tapia mają się więc czym martwić? Z pewnością tak. Arturo Coello ma 16.585 16.465 punktów, a Agustin Tapia 15.300 14.855. Tuż za nimi utrzymują się Martin Di Nenno (1.600) i Franco Stupaczuk (XNUMX). Przy różnicy zaledwie nieco ponad XNUMX punktów, wszystko pozostaje do rozegrania.

Trzeba przyznać, że od stycznia trend pomiędzy tymi parami uległ odwróceniu. Od czasu kontuzji Tapii czołowi gracze na świecie wydają się mieć trudności. Warto odnotować ich eliminację w pierwszej rundzie w Holandii, zmierzy się z silną drużyną złożoną z Rubio i Arroyo.

Jakie są zatem możliwe scenariusze? Jeśli chodzi o świat numer jeden, pojawiają się dwie opcje. Z jednej strony Arturo Coello i Agustin Tapia mogli kontynuować dobrą passę aż do Barcelona Masters, mając nadzieję na słaby występ Stupaczuka/Di Nenno. Z kolei Stupaczuk i Di Nenno mogli wygrać kolejne trzy turnieje, licząc na błędy obecnych liderów.

Trudno przewidzieć, kto na koniec sezonu zajmie czołowe miejsca w rankingach. Pewne jest jednak, że wydarzenia aż do Mistrza gwarantują napięcie i spektakl.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.