Po wczorajszych ćwierćfinałach nie ma już Francuzów rywalizujących w Promocji FIP w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet.

De Meyer/Figuerola o krok od zajścia daleko

Dorian DeMeyer miał doskonały początek tygodnia obok Guillema Figueroli Santiago (232 miejsce na świecie). Obaj mężczyźni z łatwością wygrali swoje dwie pierwsze rundy z wynikiem 6/0 – 6/0. W ćwierćfinale drużyna rozstawiona z numerem siedem miała trudności z rozstawieniem z numerem dwa: Sergio Icardo (104e) i Francisco Jurado Sosa (473e).

Para francusko-hiszpańska bardzo źle rozpoczęła pierwszego seta (6/1), by w drugim secie znakomicie zareagować (6/2). De Meyer i Figuerola nie byli jednak w stanie utrzymać tempa i w ostatnim akcie przegrali: 6/1 – 2/6 – 6/2. Porażka oznaczająca frustrację dla Francuzów, którzy skorzystaliby na bardzo korzystnym remisie w ostatnich czterech spotkaniach, aby potencjalnie walczyć o tytuł.

Irytujący pakiet dla Touly'ego i Fito Fernandezów

Wśród Pań spodziewano się także rozczarowania Carla Toully. Rozstawienie numer jeden w tabeli z Carla Fito Fernandez (93. miejsce) Francuzka dobrze rozpoczęła swój turniej, pokonując Hiszpankę Musial/Donate (6/2 – 6/4).

Podczas gdy ćwierćfinał przeciwko Dilarę Torssel i Jessica Palma La Cruz wyglądało bardzo dobrze, partnerka Habów, Carla Fito Fernandez, doznała zatrucia pokarmowego. Obaj gracze nadal próbowali, ale po przegranej pierwszego seta (6/4 – ok.) zmuszeni byli się poddać.

Tydzień FIP, który zakończy się kaszanką, ale który szybko ustąpi miejsca nowemu rocznikowi turniejów FIP, w których francuska delegacja będzie bardzo obecna, jak Dorian De Meyer i Carla Touly na Wzrost Burriany FIP.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!