Nathana Courrina et Dereka Gersona zakwalifikować się do stołu finałowego turnieju FIP Powstanie Monako i dołącz ośmiu Francuzów już się zakwalifikowało !

Nathan i Derek zapewnili sobie czwarte miejsce podczas poprzedzających meczów FIP Rise Monaco, wygrywając w dwóch setach w dwóch spotkaniach tego dnia. Mimo wszystko w każdym meczu musiały walczyć, za każdym razem mając bardzo wyrównane sety.

Tullou/Charreau zatrzymuje się w drugiej rundzie kwalifikacji przeciwko Gilowi ​​Tremouroux i Charlesowi Mickeyowi Guerinowi. Pokonaj 6/2 6/3.

Yoana Boronada et Timeo Fontenyze swojej strony nie byli daleko od wyczynu z Belgami Nathanem Lambrechtsem (963) i Gillesem Stasem (1814) na ostatnim okrążeniu previas w Monte-Carlo. Rano dwóch młodych zawodników mogło skorzystać na rezygnacji z trzeciego rozstawienia, czyli Włochów Pierantonio Gherardi (3) i Gianmarco Gherardi (768).

W drugim meczu pokonali Lambrechts/Stats i wszędzie wracali do seta. W końcu, Francuzi w końcu się poddali i przegrali 3/6 6/2 2/6. Jednak pomimo tej porażki Yoan i Timéo nadal kwalifikują się do turnieju głównego, dzięki opuszczeniu pozostałych drużyn. Dlatego są szczęśliwi przegrani !

Ciąg dalszy konkursu jutro, od 9:30. Poważne rzeczy zaczniemy od drugiej rotacji 100% francuskie starcie : Jérôme Inzerillo / Manuel Vives - Maxime Joris/Thomas Vanbauce. Będzie to rewanż z galą FIP Rise w Dubaju.