Dylana Guicharda et Bastien Blanqué zakwalifikował się do finału FIP Rise w Monako eliminując faworytów turnieju, Clement Geens et Marco Cassetta, w dwóch rundach: 7/5 – 7/5.

Pierwszy zestaw nie do oddychania

Francuzi rozpoczęli jednak fatalnie, po straconej na początku przerwie, przełamując na 3/3, a następnie wyszli na prowadzenie po dwóch punkty złota. Solidni w decydujących punktach, dwaj Tricolores stracili szansę na zakończenie pierwszej rundy nowym decydującym punktem na 5/4.

Geens i Cassetta prawie odwrócili sytuację, uzyskując break pointy na 5/5. The Blues polegali na przewadze mocy nad głową, aby zdobywać darmowe punkty. Udają się do złoty punkt o godzinie 6/5, gdzie Bastien Blanqué umieszcza a bajada zwycięzca u nóg Belga. Pierwszy set 7/5 na korzyść Francuzów !

The Blues byli gorący

Rozstawiona z numerem jeden w tabeli para włosko-belgijska odczuła spadek morale po porażce w pierwszym secie. Od tego momentu rzucali się do przodu wraz z przygotowaniami każdego przeciwnika i łatwiej tracili siatkę, ponieważ ramię zaczęło się napinać. Guichard i Blanqué spokojnie kontynuowali swoją passę, aż do momentu, w którym wyszli na prowadzenie 5/2.

Francuzi w trakcie dotykania Świętego Graala popełnili serię błędów, oferując kolejne trzy partie Geensowi i Cassetcie, którzy odzyskali dynamikę. Gdy zmierzaliśmy prosto w stronę tie-breaka pełnego wszystkich niebezpieczeństw, Dylan Guichard podpisuje ostatni emocjonujący mecz, aby wygrać w finale złoty punkt : 7/5 – 7/5 w 1h30 gry !

Rywalizować będą zatem Dylan Guichard i Bastien Blanqué finał jutro naprzeciw dwóch Hiszpanów, Guillermo Collado (166. miejsce na świecie) i Daniela Santigosa (133 miejsce na świecie). Rozstawieni z numerem pięć pokonali swoich rodaków, Marquesa i Alfaro, w pierwszym półfinale (4/6 – 6/4 – 7/6).

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!