Jak już powiedzieliśmy, jest to pracowity dzień dla Francuzów w Szwecji z nie mniej niż 11 Francuzami obecnymi w pierwszej rundzie w Göteborgu.

Dziś rano piłkę otworzyli Carla Touly i jej partner, Portugalczyk Fernandes. Trzecia drużyna nie drżała po zwycięstwie 3/6 1/6 nad Hiszpanami Gomezem i Rodriguezem.

Z tyłu siedzą Julien Seurin i Philémon Raichman, którzy potwierdzili swoje bilety na resztę wydarzeń. Francuzi ucierpieli, oszczędzając w szczególności trzy punkty meczowe, ale ostatecznie dali sobie radę. Wygrali 5/7, 6/2, 7/6 z hiszpańsko-portugalską parą Angles / Barbosa.

Niestety, trzeci mecz z francuskimi zawodnikami nie był już tak korzystny dla francuskiej delegacji, Bordelais De Meyer i Vanbauce przegrali 6/2 6/4 z piątą rozstawioną, włoską parą Sinicropi/Brusa.

Ostatecznie Wendy Barsotti i Lusitanian Castro uciekli po 2:45 meczu z holenderskimi Segou i Hemmes. 7 rozstawionych zawodników zaoszczędziło punkty meczowe, ale ostatecznie wygrało 3/6, 6/4, 7/6, tym samym potwierdzając swój bilet do drugiej rundy.

Dziś po południu od 17:30 na szwedzkich stokach pojawi się jeszcze pięć Francuzek: pary Dylan Guichard / Bastien Blanqué i Steffi Merah / Marie Rondot oraz Mélissa Martin, która połączy siły z Portugalką Melo.

Mecz Bastiena i Dylana będzie transmitowany na kanał FIP na YouTubie, na sam koniec dnia, a Steffi i Marie będzie można oglądać dalej Padel Mag TV około 19:00:

https://youtube.com/live/Y9pkjdVmUl0?feature=share

Dla przypomnienia dzisiejszy program:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !