kilka inwestować w swojego partnera próbować wygrywać mecze, a nawet turnieje, podczas gdy inni korzystają z boomu na turnieje padel międzynarodowym, aby łatwiej zdobywać cenne punkty na przyszłe zawody w Europie. Wyjaśniamy, jak to działa.

Odejdź daleko od (zachodniej) Europy, aby zabezpieczyć punkty!

W ostatnich latach popularność zyskała kolejna strategia: zamiast płacić partnerowi, niektórzy gracze wyjeżdżają za granicę, aby gromadzić punkty. Po co ? Bo poziom konkurencji jest często (znacznie) niższy niż w Europie. Na przykład wśród francuskich graczy niektórzy wyjechali Litwaw Japonia lub Australia aby zyskać pewność siebie i zdobyć punkty. Często to się opłaca. Oczywiście takie wyjazdy mogą być kosztowne, ale ostatecznie jest to zwycięska strategia, ponieważ francuscy gracze zbierają cenne punkty na resztę sezonu, a nawet mogą odzyskać część lub nawet całość swoich pieniędzy. do wygranych w turniejach.

Na przykład Julien Seurin i Manu Vives wygrali dwa turnieje w Australii w 2024 roku. Ta operacja okazała się korzystna, ponieważ zsumował zdobyte nagrody i zgromadzone punkty. Pozwoliło to obu zawodnikom na awans w rankingach, a co za tym idzie na lepsze miejsce w europejskich tabelach.

Można też przytoczyć przykład pary De Meyer/Thomas Vanbauce, która w ramach FIP Tour odbyła tournée po Azji.

Strategia, która będzie się rozwijać

Jednym ze specjalistów w tej dziedzinie, być może pierwszym Francuzem, który zainicjował i zatwierdził tę strategię, jest prawie na emeryturze Jérémy Scatena. Podkreślił także, że stanowi to „przyszłą strategię dla graczy, ponieważ liczba międzynarodowych turniejów eksploduje, co pozwala na rozdzielanie dobrych zawodników na liczne turnieje”. Przypomniał, że „poziom w Europie nie ma nic wspólnego z poziomem na innych kontynentach, zwłaszcza w Afryce, Oceanii czy Azji”, podając przykład swojego zwycięstwa w Wzrost FIP ​​w Japonii obok innego Francuza, Dylana Guicharda.

To oczywiste, jeśli zaczynasz padel lub Twój poziom pozostawia wiele do życzenia, rozsądniej będzie pozostać na P100 we Francji. Jednak dla graczy, którzy mają ambicje międzynarodowe i chcą awansować w rankingu FIP, ta krótkoterminowa strategia może być bardzo lukratywna dla kategorii graczy o padel którzy nie są w stanie wystąpić na torze FIP Tour w Europie, ale którym jest blisko osiągnięcia kamienia milowego.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.