Alexis Coulombeau, 76-letni, zajmujący 22. miejsce we Francji, należy do nowego pokolenia piłkarzy. padel. W trakcie naszej rozmowy opowiada nam o swojej karierze i zdradza swoje ambicje, w tym wyjazd do Hiszpanii w przyszłości.

„Mały” nowicjusz w padel

„Odkryłem padel dwa i pół roku temu, kiedy pojawił się Covid-19. Wcześniej dużo grałem w tenisa. Od tego momentu zacząłem odkrywać tzw padel i że zacząłem to robić jako hobby, kontynuując grę w tenisa.

„Stopniowo, jak prawdziwy zawodnik, zacząłem grać w turniejach padel i poczułem jego smak. W końcu zdecydowałem się przestać grać w tenisa, ponieważ zacząłem traktować go naprawdę poważnie. padel. „Stopniowo, jak prawdziwy zawodnik, zacząłem grać w turniejach padel i poczułem jego smak. W końcu zdecydowałem się przestać grać w tenisa, ponieważ zacząłem traktować go naprawdę poważnie. padel".

Gotowi na Hiszpanię

„Nie mam zamiaru na tym poprzestawać. Mam ambitne plany na przyszłość. Zamierzam osiedlić się w Hiszpanii, w Barcelonie. Moim celem jest intensywne trenowanie i aktywny udział w zawodach katalońskich. Kolejnym krokiem będzie udział w turniejach FIP i zmierzenie się z najlepszymi graczami.

Dołączę do innych francuskich graczy w Barcelonie. Zamierzam skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia zza granicy. Ta zmiana scenerii i poziomu treningu z pewnością powinna przyczynić się do mojego rozwoju jako zawodnika. padel".

Jasne cele

„Niedawno dotarłem do finału na P1000 4Padel z Limoges z Robinem Roux było to bardzo wzbogacające doświadczenie. Na P1500 w Bordeaux zagram z Simonem Wagnerem, który nas wyprzedził finał. Wcześniej tydzień wcześniej wezmę udział w wyścigu P1000 w Le Mans wraz z Tomem Mitjaną. To dwa ostatnie cele, jakie sobie postawiłem przed wyjazdem do Hiszpanii.

Moje cele na następne dwa lata we Francji są jasne. Obecnie jestem na 76. miejscu i moim celem jest znalezienie się we francuskiej pierwszej dziesiątce w ciągu jednego lub dwóch lat. To wyzwanie, które traktuję poważnie i nad którym ciężko pracuję.

Alexiego Coulombeau

Alexis Coulombeau i Alix Collombon?

„Czasami zabawne jest to, że niektórzy mylą mnie z zawodniczką Alix Collombon. Prawdą jest, że nasze nazwiska są prawie podobne i brzmią trochę podobnie, gdy je wymawiamy. To zamieszanie może czasem schlebiać, bo pozwala mi dzielić nazwisko z graczem uznanym w branży. Stopniowo może to również pomóc w zwiększeniu mojej sławy w padel. Dlatego widzę w tym szansę na karierę!”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.