We Francji, le padel doświadcza niespotykanego dotąd wzrostu, przy stałym wzroście liczby zawodników na stokach. Biorąc to pod uwagę, rozkład liczby klubów i zawodników nie jest do końca jednorodny.

Nic dziwnego, że regiony południowe, takie jak Oksytanie, PACA lub Nowa Akwitania zajmują czołowe miejsca w rankingu liczby licencjobiorców. Jednak także w tych regionach stosunek liczby punktów na zawodnika jest najmniej istotny.

Oczywiście jest to całkiem logiczne. Jak wiemy, le padel to bardzo uzależniający sportz wieloma czystymi konkurentami. Jednak wielu graczy o bardziej spokojnym usposobieniu bierze także udział w kilku turniejach tu i tam, co nieuchronnie obniża współczynnik.

Jak widzimy, jest Martynika gdzie gracze mają najlepszy stosunek, z ponad 500 punktami. Będąc na Île de France, czy w Auvergne-Rhône-Alpes, oscylujemy około 300 punktów.

TABELA LICZBY LICENCJOBIORÓW

Zatem to nie dlatego, że mamy najwięcej licencjobiorców, mamy najlepszy współczynnik punktów. Mamy na to dowód.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.