Wywiad przeprowadzony przez naszych kolegów z Relevo, Franco Stupaczuk powrócił do tematu, który porusza graczy: rankingu na rok 2024 Premier Padel.

To nie umknęło nikomu: Premier Padel wchłonie World Padel Tour w przyszłym sezonie, a po dwóch latach współistnienia oba tory wkrótce staną się jednym.

Opuść WPT i zrób miejsce dla nowego rankingu, który, jak powiedzieliśmy kilka tygodni temu, zdecydowanie preferuje dowody stemplowane Premier Padel. Rzeczywiście, pod uwagę zostaną wzięte wyniki z lat 2022 i 2023 na torze finansowanym przez QSI, oprócz trzech dodatkowych wydarzeń, które mogą pochodzić z WPT lub FIP Tour. Dla gwiazd padel świata, będą to zatem trzy najlepsze wyniki sezonu 2023 na World Padel Tour.

Tym samym Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno, którzy wciąż mają szansę na zakończenie sezonu na pierwszym miejscu w WPT, będą: jeśli Lebron i Galan pozostaną razem w 2024 roku, trzecia para na światowym torze. Rzeczywiście, Hiszpanie, którzy zwyciężyli w pięciu z ośmiu turniejów w 2022 roku, prawdopodobnie wyprzedzą w rankingu Superpibes.

Sytuacja, której Stupa, który zdecydował się kontynuować grę z Di Nenno w przyszłym sezonie, tak naprawdę nie aprobuje:

„Przyszłoroczny system rankingowy jest wobec nas niesprawiedliwy. W przyszłym roku mimo wszystkich zdobytych punktów będziemy trzecią parą. Nie możemy nagrodzić Galana i Lebrona za punkty, które zdobyli w 2022 roku. Musimy nagrodzić tych, którzy są teraz na szczycie, niezależnie od tego, czy będziemy to my, czy Agustín i Arturo.

Zgadzasz się z Franco?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !