W ten weekend 7 / 8 Luty miał miejsce 1 Etap 1er Padel tour de France: The Infinity Tour 2015 organizowany przez Padel Nieskończoność. Otwarte dla każdego, niezależnie od wieku, poziomu padla czy narodowości.

Pary 30 zgromadziły się, aby wziąć udział w tym 1er Turniej nowego rodzaju, wiele regionów południowo-zachodnich było reprezentowanych, a nawet więcej. Pary Toulouse, Castres, Montpellier, Perpignan, Bordeaux, Carcassonne, a nawet Laval zdecydowały się na bitwę na terenie Blagnac.

System gry opiera się na liczbie graczy, którzy sami mogą grać w jednej lub dwóch kategoriach lub więcej, jeśli odczuwa się chęć całkowitej karbonizacji 😉

W tym turnieju rozegrano 3 kategorie: Male Advanced, Male Intermediate i Mixed. Szkoda, że ​​w kategorii Kobieta nie było wystarczającej liczby rejestracji, aby objąć również tę kategorię. Padel Infinity ma nadzieję, że w następnym turnieju w Bordeaux będzie w stanie zdobyć kategorię kobiet.

Mecze rozpoczęły się już w 9h rano, a słońce wróciło do Tuluzy po śnieżnym odcinku, w którym było zimno z -1 ° dla najodważniejszych rano. Na koniec dwa przyjemne dni pod słońcem i sobotni wieczór bardzo, bardzo fajny ...

Każdy uczestnik miał prawo do swojego „pakietu powitalnego” obejmującego śniadanie oferowane przez organizatorów (czekolada lub chleb czekoladowy (aby nikogo nie frustrować;)), rogaliki, madeleine, ciasto, a zwłaszcza kawa!) Przez cały dzień zawierał owoce, gdy gracze mieli małe pragnienie i inne prezenty od padla i tym podobne.

Mecze w puli, rozgrywane w grach 9 dla kur drużyn 3 lub w zestawach 1 6 dla drużyn puli 4, zakończyły się wieczorem w 21h, a mniej zmęczone skończyło się na zasłużonych pizzach. Wszystkie drużyny ze wszystkich grup weszły do ​​finału niezależnie od rankingu.

Niedziela była dniem finałów i fazy eliminacyjnej. Tym razem grało się w gry, więc w grach 9 ciała zaczęły się męczyć, a nawet bardzo zmęczone dla tych, którzy stworzyli więcej kategorii.

Atmosfera jest dobra, a pary Laval SIMON / BOISSE Advanced Male i SIMON / MESLIN Intermediate Male przybywają w finale, grając dobrze wyszkolonym padlem. Oddzielanie par lokalnych od klubów Tuluza, Castres lub Bordeaux.

W półfinale Advanced Male para TRANCART / GOUTIRES grała z legendami i byłym francuskim numerem jeden GAUBERT / SAN MIGUEL w zawieszonej części i oferuje bardzo ładne punkty, a na koniec doświadczenie André i François wygrał, nie bez trudności, ich mecz sięgający finału przeciwko Simonowi / Boissé z Laval. Pojedynek Laval / Carcassonne.

W Male Intermediate para Simon (tak .. wciąż on; p) / Meslin spotkała mieszaną drużynę, która umawiała się z mężczyzną BEUZEBOC / ALQUIER i który przegrał w bardzo miłym meczu oglądając 6-3 6-3.

W kategorii mieszanej odbyło się kilka dobrych walk, które zakończyły się w finale między Martą / JF a Inigo / Paloma. Trzej Hiszpanie dla kastratów, którzy widzieli zwycięstwo weekendu Hispano-Castrais, wygrali kategorię mieszaną w świetnym finale. Zawsze w świetnej atmosferze! Główny padel!

Ukończenie finału między Lavalem i Carcassonne zakończyło się zwycięstwem Lavala, który oddalił Carcassonnais zmęczony półfinałem. Gratulacje dla nich.

Pod koniec turnieju odbyło się losowanie, w którym każdy uczestnik turnieju miał szansę wygrać różne nagrody zapewniane przez sponsorów turnieju.

Najwyraźniej wszyscy są bardzo zadowoleni z tego 1er turniej. A drużyny już zarejestrowane na turniej w Bordeaux, który będzie gospodarzem drugiego etapu, są już gotowe do walki !! Vamos i niech żyje padel !!

Rejestracja na 2nd Krok 7 / 8 Mars w SoccerPark Bordeaux na www.padelinfinity.com lub contact@padelinfinitytour.fr

Clément Arico - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.