Alix Collombon i Lorena Rufo znakomicie zwyciężyły dziś wieczorem 6/4 6/2 z Aną Catariną Nogueirą i Beą Calderą. Kontrolowany mecz, w którym wyglądało na zemstę po porażce z tą samą parą w zeszłym tygodniu w Finlandii, w trzech setach.

Po przerwie, jaką od początku uzyskali Collombon i Rufo, Caldera i Nogueira wrócili z stratą, wyrównując 3/3. Ale siódma partia natychmiast wróciła do Francuzów i Hiszpana, natychmiast wznawiając serwis przeciwnika i prowadząc 7/4, zanim potwierdził przerwę.

Jak w Tampere?

Przy stanie 5/4, mimo przewagi 0-30 po serwisie Alix, Collombon i Rufo trzymają się w napięciu i wygrywają pierwszego seta 6/4. W zeszłym tygodniu w Tampere wygrali 6:2 z tymi samymi przeciwnikami, zanim zostali złapani.

Pierwsze przełamanie drugiego seta jest na korzyść Alix i Loreny, bardziej zwycięskie niż ich rywalki. Jednak straconą przerwę natychmiast anulują Nogueira i Caldera, którzy wyrównują 2/2. Wszystkie mecze są zacięte, a w międzyczasie Collombon i Rufo wznawiają serwis przeciwnika. Pozostają na czele na poziomie 3/2, a następnie potwierdzają 4/2. Na dworze Chatrier zaczyna ładnie pachnieć.

Pęknij Kalderę

Para francusko-hiszpańska jeszcze bardziej zwiększa presję, często rozbijając młodą Beatriz Calderę. Grając bardzo uczciwie, Alix i Lorena dokonują nowego przełomu: 5/2, serwis do naśladowania.

W ostatnim meczu zdarzały się zimne poty, a lob z 12 metrów od Rufo trafił w kamerę z widokiem na stadion, pozwalając parze hiszpańsko-portugalskiej wrócić do 30A. Pierwszy punkt meczowy stracony w wyniku nieporozumienia, ale drugi jest dobry dla Collombona i Rufo. Wygrywają 6/4 6/2, ku wiwatom publiczności. Przekonujące zwycięstwo, zdobyte ze stylem.

Tym samym Francuzka znalazła się w ćwierćfinale Greenweez Paris Major, ku uciesze francuskiej publiczności. Ona i Lorena Rufo spotkają jutro Alejandrę Salazar i Sofię Araujo, które zdominowały Jensena i Virsedę, 7/5 do 3e zestaw, po ponad 2 godzinach i 30 walkach.

Alix Collombon rozegra zatem swój trzeci ćwierćfinał w sezonie, na torach WPT i Premier Padel zdezorientowany. Nigdy dotąd nie osiągnęła tego kamienia milowego.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.