Numer 1 na świecie Ari Sanchez i Paula Josemaria zwyciężyli w bólu z Alejandrą Salazar i Paulą Josemarią z wynikiem 3/6 7/5 6/2 po 2 godzinach i 40 minutach gry. przegrana obu drużyn.

Przed półfinałem Sanchez i Josemaria w trzech meczach przegrali tylko dziesięć meczów, ale dziś napotkali wiele trudności w meczu z parą, z którą nigdy nie grali. Królowe obwodu były nawet dwa punkty od porażki w drugim secie, ale utrzymały się i potrafiły odwrócić sytuację, która zdawała się układać źle.

Fanfarowy debiut Salazara i Araujo

W pierwszym secie pierwsze przełamanie wyszło od Salazara/Araujo, który swoim serwisem zaskoczył Arianę Sanchez. Następnie para hiszpańsko-portugalska potwierdziła swoje prowadzenie 4:1, zdobywając aż 61% punktów w pierwszych pięciu meczach.

W szóstym gemie przyszła kolej Pauli Josemarii, aby obronić piłkę 5/1 przy swoim serwisie: ona i Ari Sanchez zdołali to zrobić, wykorzystując wolej, który wyminął Sofię Araujo i skierował się w stronę siatki. Chociaż uważamy, że są osłabieni, światowi numer 1 przyspieszają i odzyskują swoją służbę po meczu ze szkodą dla Sofii Araujo.

Jednak od następnego gema Ari Sanchez znów miał duże trudności przy swoim serwisie. Sofia Araujo, najmniej doświadczona z czwórki zawodniczek na tym poziomie, nie wraca po pierwszym break pointie, ale następnie Ari Sanchez popełnia kilka błędów po uderzeniu, które kosztuje ją wejście.

W kolejnym gemie, pomimo dobrego oporu ze strony nr 1, Ale Salazar nie powstrzymał się i wygrał swój serwis i zakończył pierwszego seta wynikiem 6/3. W tym prawie godzinnym secie outsiderzy zdobędą 54% punktów i wykonali trzy przełamania, dwukrotnie rezygnując z wznowienia.

Ariana Sanchez walczy

W 4e W drugim secie Sofia Araujo przegrywa 0:30, ale wraca do wyrównania dzięki błędom swoich rywalek, zwłaszcza Ari, która dzisiaj zdecydowanie ma problemy.

Prawie wszystkie gry są bardzo uzależniające. Josemaria nadal musiał obronić break point kosztem Araujo, którego zaskoczyło odbicie w rogu okienka. Jednak w kolejnym secie Salazar i Araujo odważnie wepchnęli Josemarię w błąd i objęli prowadzenie w tym secie (3/2, później serwis).

Jednak natychmiast para Sanchez/Josemaria zwiększyła presję i wykorzystała duże błędy Ale Salazara, aby wrócić na 3/3 z przewagą. Wymieniając złe praktyki, Ari Sanchez z kolei popełnia nowe, duże błędy i oferuje swoją grę serwisową rozstawionemu z numerem 4.

Blisko były Sofia Araujo i Alejandra Salazar

Podobnie jak wczoraj podczas ćwierćfinału przegranego przez Collombon/Rufo (w sumie 11 przełamań na 21 meczów), czwórka zawodników ma duże trudności z utrzymaniem strzałów, jakby serwis nie był zaletą w meczu. padel. Dziś po 16 rozegranych meczach 8 zakończyło się przerwami.

Poniższy mecz potwierdza tę niepisaną „zasadę”: Sofia Araujo, uderzona prosto w klatkę piersiową uderzeniem Josemarii, poddaje się przy 4e gra serwisowa swojego zespołu, suma przełamań wzrosła do 9.

Niezwykłe faule

W obu parach panuje zdecydowanie gorączka, a w kolejnym gemie Paula oddaje swój serwis w 10. minucie, popełniając więcej nietypowych błędów po obu stronach.e oderwij się od tej części przy raczej rozczarowującym poziomie gry.

Czy Ale Salazar podzieli się swoim doświadczeniem, aby podsumować swoją grę?
Nie jestem pewien, biorąc pod uwagę początek meczu, gdzie prowadziła 15:30, a następnie 30:40, po obronie w ostatniej minucie Josemarii, który wbiegł na połowę boiska pozostawioną pustą przez Hiszpankę. Później doszło do nieporozumienia i para Sanchez/Josemaria wyrównała na 5/5.

W 11e partii tego seta następuje „zdarzenie”: jedna z zawodniczek, w tym przypadku Sanchez, dotrzymuje swojego zaangażowania, pozwalając „królowym toru” prowadzić 6/5 i wywrzeć presję na przeciwnikach.

Sofia Araujo, która po serwisie prowadziła 0:30, wyrównała, ale została oszukana piłką, która utknęła w szybie, a następnie uderzyła Ariego w stopę, co kosztowało outsiderów drugiego seta.

Bilans przełamań wynosi obecnie 12 z 21 rozegranych gemów, przy stosunku 7/12 w drugim secie.

Ari Sanchez i Ale Salazar, byli partnerzy, obecnie przeciwnicy

Dokręć śruby

Wszystko wskazuje więc na to, że Salazar i Araujo zmarnowali swoją szansę i że w trzecim secie para Sanchez – Josemaria będzie zaostrzona. Poniższe dwie partie to potwierdzają: Josemaria podtrzymuje rzut, po czym wraz z Arim przełamują serwis Salazara (2/0).

Jeśli chodzi o parę hiszpańsko-portugalską, często widzimy Sofię Araujo, która za plecami partnera odgrywa bandeja lub vibora, po czym Salazar przesuwa się w lewo i uderza piłkę pod nos Sofii. Brak komunikacji zdradzający brak automatyzmu tej nowo utworzonej pary, gdzie gracz po prawej stronie zajmuje więcej miejsca niż w większości drużyn.

W trzecim meczu zamiast zdobyć punkt, para Sanchez / Josemaria nie trafia w kilka piłek przy wyniku 3/0, a Ari traci kolejną przewagę (2/1). Ożywieni, para Salazar / Araujo skorzystała z okazji i wyrównała na 2/2.

Nawet jeśli Ale Salazar próbuje zająć miejsce, większość piłek jest rozgrywana na Sofię Araujo: jest to oczywiście strategia zawodników nr 1, którzy chcą złamać rzekomo najbardziej kruchego gracza. Jednak przy swoim serwisie to rzeczywiście Salazar, przesuwając się zbyt mocno w lewo, otwiera lukę w swojej obronie, w którą Paula wrzuca zwycięski bekhend. Później wolej Ale w siatkę i kolejna przerwa dla faworytów (4/2).

Sanchez i Josemaria skutecznie dokręcili śrubę i zwyciężyli 5 gemów do 2, po czym zakończyli ostatnią przerwą – 16. w 29 meczach – po drugim punkcie meczowym.
Logiczna kwalifikacja dla numer 1, które jednak po raz pierwszy w tym turnieju zostały wstrząśnięte.

Przeczytaj tutaj wyzwania pozostałych półfinałów tego dnia:

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.