Padel Magazine powraca na stadion Roland-Garros w tę sobotę na półfinałowy dzień Greenweez Paris Major 2023. Jeśli przegapiłeś wczorajszy dzień, oto przypomnienie, a przede wszystkim skupienie się na głównych zagadnieniach czterech meczów zaplanowanych na najbliższą sobotę.

► Czy będzie jeszcze goręcej?

Całkowicie niespotykane we Francji i niezwykle rzadkie w padelwczoraj mecze na stadionie Roland-Garros zostały przerwane z powodu ekstremalnego upału. Wczoraj w Porte d'Auteuil temperatura osiągnęła 15 stopni w cieniu około 30:35. W tę sobotę o 13:30 było już 33°, a prognozowane maksimum od 35 do 36° około 16:XNUMX!

► Dach otwarty czy zamknięty?

Wczoraj, o ile mecz na torze nr 7 został przerwany na ponad dwie godziny z powodu upału, o tyle ten rozgrywany na parkiecie centralnym (Tapia / Coello vs Ruiz / Bergamini) został przerwany jedynie na krótki kwadrans. zamknąć dach stadionu. Temperatura tak naprawdę nie spadła, ale przynajmniej gracze i widzowie mogli przebywać w cieniu, chronieni przed palącym słońcem.

W tę sobotę dach jest już zamknięty i według posiadanych informacji powinien pozostać zamknięty co najmniej przez pierwsze dwa mecze.

► Czy Sanchez i Josemaría mogą przegrać?

Niekwestionowani numer 1 na świecie, Ari Sanchez i Paula Josemaria, są tutaj oczywiście faworytami, ponieważ do tej pory zmiażdżyli wszystkich swoich przeciwników na Rolandzie Garrosie. Ariana Sanchez wraca jednak po kontuzji brzucha, która uniemożliwiła jej obronę szans w zeszłym tygodniu w Finlandii. Królowe ligi grają dzisiaj w bezprecedensowym półfinale przeciwko nowej parze utworzonej przez Alejandrę Salazar i Sofię Araujo. Finaliści z zeszłego tygodnia w Tampere (pokonani przez Breę/Gonzaleza) para hiszpańsko-portugalska zrobią wszystko, aby zatrzymać machinę Sancheza/Josemarii.

► Czy Coello będzie na 100%?

Dotknięty wczoraj udarem cieplnym podczas ćwierćfinału z Bergamini/Ruiz Hiszpan Arturo Coello zadzwonił do trenera. Po meczu wyjaśnił, że miał temperaturę 38,5° i spadek ciśnienia krwi. Nie przeszkodziło mu to jednak po przegranej pierwszego seta odmienić losy spotkania przy pomocy partnera Agustina Tapii. Wiedząc, że półfinał z Sanzem i Nieto powinien rozpocząć się po godzinie 16:35, w temperaturze 100 stopni, możemy się zastanawiać, czy Coello wyzdrowieje i będzie na XNUMX% swoich możliwości. Porażka, na którą liczą jego dzisiejsi przeciwnicy: „Aby pokonać Tapię i Coello, muszą mieć zły dzień” – powiedzieli wczoraj Coki Nieto i Jon Sanz.
Ale oczywiście pozostali gracze nie są odporni na niepowodzenia, szczególnie w tak gorących warunkach.

► Niespodzianka Osoro / Castello

W losowaniu kobiet niespodziewanymi gośćmi półfinału są Aranzazu Osoro i Jessica Castello. Rozstawiona z numerem 8 Argentyna i Hiszpan pokonali wczoraj w dwóch setach rozstawionych z numerem 3 Delfi Brea / Bea Gonzalez z wynikiem 7/5 6/2. Jeśli pokażą taki sam poziom gry jak wczoraj, będą w stanie zdenerwować Gemmę Triay i Martę Ortegę (TdS2) w meczu zaplanowanym na około 18:XNUMX.

► Wkrótce „Papaquito”

W przypadku serii różowych notatników nauczyła nas tego wczorajsza konferencja prasowa po meczu Paquito Navarro wkrótce miał zostać ojcem ! Wydaje się, że Sewillijczyk ma już dokładne wyobrażenie o swoim przyszłym statusie ojca i edukacji, jaką zamierza zapewnić swojemu dziecku. Możemy się założyć, że to potomstwo Navarro będzie showmanem lub showwoman, jeśli będzie chodzić po wybiegach padel.
W każdym razie ta wspaniała perspektywa może dodać skrzydeł ulubieńcowi publiczności i jego koledze z drużyny Federico Chingotto. Wieczorem zmierzą się z posiadaczami tytułów Juanem Lebronem i Ale Galanem, którzy stopniowo wracają do swojego najlepszego poziomu.

► Wyróżnienie dla padel-fotel

Po raz pierwszy na Roland-Garros odbyła się wystawa padel-fotel, zaplanowany pomiędzy 3. a 4. meczem danego dnia, a priori około godziny 18:XNUMX. Na torze pojawi się czterech zawodników spośród najlepszych francuskich zawodników w tej dyscyplinie: z jednej strony Nicolas Vanlerberghe / Sébastien Husser-Walther, z drugiej Dorian Navarro / Laurent Giammartini. Możliwość dla ogółu społeczeństwa odkrycia zdumiewającego poziomu gry tych sportowców. W maju ubiegłego roku sześciu osób na wózkach inwalidzkich przywiozło z powrotem: brązowy medal podczas pierwszych mistrzostw świata padel-fotel, wygrany przez reprezentację Hiszpanii. Ta obecność padel zaadaptowany tutaj, w Roland-Garros, jest również sposób na pełną integrację Francuskiej Federacji Tenisowej padel-fotel, co do tej pory nie miało miejsca.

Poniżej znajdziecie program półfinału:

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.