Zwraca się do nich Grégory Sertic, były zawodowy piłkarz padel. Obecny podczas wydarzenia Betclic Remontada w dniu 4Padel Montreuil podchodzi do mikrofonu Francka Binistiego. Fragmenty.

Jego pierwsze kroki padel

„Moje odkrycie padel zostało zrobione podczas stażu w Olympique Marsylia w Algarve w Portugalii. Od razu urzekła mnie jego zabawna i przyjazna strona. Teraz często gram z przyjaciółmi, w tym z byłymi piłkarzami.

Znaczenie padel w treningu piłkarskim

„Szybko zdałem sobie sprawę, jak ważne jest padel w treningu piłkarskim. Trenerzy tacy jak Unai Emery włączyli to do swoich programów, aby poprawić wsparcie zawodników i zmienić kierunek. Bawić się w coś padel z kolegami ze środka pola wzmocnił naszą więź i komunikację na boisku. TO padel to nie tylko ćwiczenie fizyczne, to także skuteczny sposób na zacieśnienie więzi w zespole i rozwinięcie lepszej koordynacji.

Tenis z piłką zawsze był ulubionym ćwiczeniem niektórych zawodników i nie sądzę, żeby to się zmieniło. Jednakże padel oferuje nowy wymiar, ponieważ promuje towarzyskość i dzielenie się.

Dla mnie najlepsi gracze padel wśród piłkarzy są Clément Chantôme i Bruno Cheyrou. To bardzo dobrzy gracze, grają bardzo regularnie, co tydzień, ale czujemy, że istnieje między nimi wielka komplementarność i współudział.

Cheyrou Chantome 4Padel Wróć

Le padel jako narzędzie rehabilitacyjne

„Jestem przekonany, że padel może być świetnym sposobem na rehabilitację po kontuzji. Sama przeszłam kilka operacji kolana i wiem, jak ważne jest odzyskanie zaufania do wsparcia.

Le padel, ze względu na potrzebę szybkich i precyzyjnych ruchów, jest do tego idealny. To sport, który będąc jednocześnie zabawą, pozwala zregenerować się fizycznie i psychicznie po kontuzji.”

„Myślę, że w przyszłości integracja padel w programach szkoleniowych piłkarzy byłoby dobrym pomysłem. Jestem przekonany, że padel może dodać wymiar zabawy i być korzystny dla treningu, szczególnie w okresie przygotowawczym. Pozwala to nie tylko oderwać się od zwykłej rutyny, ale także wzmacnia ducha zespołu i koordynację.

"Doceniam padeli zastanawiam się, czy nie mógłbym ćwiczyć tego poważniej. Chociaż wciąż muszę się wiele nauczyć, pomysł przeprowadzki do Portugalii, aby trenować z lokalnymi trenerami, jest atrakcyjny”.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.