Współzałożyciel klubu Południe Padel z Vailhauquès niedaleko Montpellier Guillaume Codron wprowadza nas w świat tego rodzinnego projektu rok po jego otwarciu. Od infrastruktury, po turnieje i liczne wydarzenia, które podbiły świat padelartystów z Montpellier zabiera nas za kulisy tej wyjątkowej przygody.

Klub

Rozpoczęliśmy 1 kwietnia 2023 roku czterema utworami. Biorąc pod uwagę szybkie zapełnienie slotów, po 9 miesiącach zdecydowaliśmy się rozpocząć prace nad dwoma nowymi utworami. Są one otwarte dla publiczności od końca lutego 2024 roku. Mamy też dwa zadaszone korty do Pickleballu, duży taras z kortem do gry w pétanque, klub z dobrym piwem. W zasadzie fajne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną.

Południe Padel 5

Projekt Południe Padel

Nasz klub to przede wszystkim historia rodzinna: mój ojciec jest prezesem, mój brat pełni rolę menadżera i trenera sportowego, moja mama balansuje pomiędzy księgowością a zamówieniami, moja siostra również jest zaangażowana w projekt i regularnie zapewnia stałe etaty. Ze swojej strony zajmuję się partnerstwami, sponsorami i komunikacją.

Mamy również pracownika na dyżurze, studenta pracującego, który wspiera mnie w komunikacji i organizacji wydarzeń oraz drugiego nauczyciela padel. Jesteśmy już świetnym zespołem!

Mamy duży centralny taras w pobliżu boisk, parking, szatnie i profesjonalny sklep. Po roku nasze plecy będą trochę mocniejsze i będziemy mogli rozwijać wszystkie aspekty naszej struktury, od cateringu po grę na boisku.

Aspekt przestrzeni życiowej

Naszym pragnieniem było stworzenie przyjaznej przestrzeni życiowej pomiędzy posesjami. Podczas turniejów nasz klub i nasz duży taras są szturmowane. Rodziny, przyjaciele i współpracownicy czują się tam dobrze i chcą tam zostać po meczach.

Południe Padel 3

Południe Padel w liczbach

Południe Padel od otwarcia mamy prawie ponad 3000 klientów, 170 licencjobiorców, społeczność społeczną liczącą blisko 1500 osób i prawie 100 wydarzeń. Jesteśmy bardzo dumni z postępu, jaki udało nam się osiągnąć, co motywuje nas do dalszej realizacji naszych ambicji.

Południe Padel 2

P1000 tego lata

Rzeczywiście, mamy przyjemność i szansę zorganizować nasze pierwsze P3 mężczyzn w dniach 4 i 1000 sierpnia. Dzięki trzymetrowym zjazdom na prawie wszystkich naszych stokach zapewnia to piękny spektakl Padel Magazine oczywiście pokryje. 

Południe Padel 1

Zawody w Montpellier

Wiele klubów ma swoją siedzibę w regionie Montpellier, dlatego panuje tam konkurencja, ale jest to pozytywne i świadczy o entuzjazmie i zainteresowaniu ze strony padel. Jest to także okazja, aby nie spocząć na laurach i zaoferować klientom prawdziwe doświadczenia: nieustannie poszukujemy ulepszeń wszystkich naszych usług.

Co więcej, opinie naszych klientów są cenne i przydatne, a co najmniej możemy powiedzieć, że są bardzo pozytywne. Jeśli chodzi o okoliczne kluby, atmosfera jest dobra, z niektórymi nawiązaliśmy nawet współpracę, szczególnie w przypadku złych warunków pogodowych w dni turniejowe. 

Urodziny Południa Padel

Klub ma rok od 1 kwietnia i postanowiliśmy uczcić tę okazję zapraszając wszystkich naszych klientów, partnerów i dostawców na specjalne wydarzenie w sobotę 27 kwietnia. W programie: mecz pokazowy, konkursy, dobra muzyka i koktajle. Świetna okazja do dobrej zabawy i podtrzymania przyjaznej atmosfery jaka panuje w klubie!

Południe Padel 4

Projekty na przyszłość

W mniej lub bardziej krótkiej perspektywie planujemy ulepszyć nasze obiekty zewnętrzne, aby uczynić je jeszcze bardziej przyjaznymi, ale także popracować nad wnętrzem.

Na przykład powiększone zostaną szatnie, a także cała część przeznaczona dla firm w celu rozwoju seminariów i zajęć integracyjnych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego roku działalności i cieszymy się z postępów, jakie poczyniliśmy. Nie możemy się doczekać, aby napisać resztę przygody z naszymi klientami u naszego boku.

Południe Padel logo
Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!