Guillaume'a Debelmasa jest jednym z pionierów padel We Francji. Współprzewodniczący grupy Le Five Guillaume ewoluował w tym samym tempie, co praktyka padel we Francji.

Pod P2000 4Padel Strasburg, Jest przysiadłem do mikrofonu przez Francka Binistiego.

4Padel : ryzykowny i innowacyjny zakład

4Padel nie istniał dziesięć lat temu. Ślady padel były powiązane o piątej, boiska do piłki nożnej pięcioosobowej.Wierzyliśmy w padel, ten sport jest niesamowity.”, zwierza się Guillaume Debelmas. „Dość szybko zrozumieliśmy, że to inny świat niż piłka nożna i że zasługiwał na inne doświadczenia.– dodaje.

Po długiej chwili refleksji menadżerowie Five, w tym Guillaume Debelmas, zrozumieli, że potrzebne jest inne podejście pomiędzy „padel„istów” i piłkarzy. Z tej obserwacji wynika, że ​​franczyza 4Padel pojawił się we Francji w 2018 roku.

Dziesięć lat później być może nie wyobrażał sobie, że ten sport eksploduje tak bardzo i że infrastruktura 4Padel rozwinie się równie szybko: „Dziś to małe uczucie być w czwórcePadelz 14 polami w Strasburgu, za fajne P2000 ! "

4Padel-przywódcy-Lebron

4Padel Strasburg: od dwóch do czternastu utworów

4Padel Strasburg był w bazie niemal stuprocentowy ośrodek piłkarski, z dwoma utworami dla padel. Dziś nie ma już piłki nożnej i nie mniej niż czternaście kortów tenisowych padel (12 w pomieszczeniach, 2 na zewnątrz)! „Przesłaniem nie jest rozwijanie 4Padel na szkodę Piątki„, nadal usprawiedliwia Guillaume Debelmas, „po prostu opracowaliśmy 4Padel w zależności od zapotrzebowania".

W Strasburgu powinniście wiedzieć, że liczba boisk do piłki nożnej 5-osobowych była już bardzo duża, ale jeśli 4Padel nie mógł zacząć od czternastu kortów, przez lata rozwijał swój ośrodek: „Konstrukcja jest wspaniała, ma dziesięć metrów wysokości. Po prostu zdaliśmy sobie sprawę, że ta konstrukcja została stworzona padel. Była to konstrukcja padel i bez piłki nożnej".

4Padel Strasburg nie jest jedynym ośrodkiem, w który przekształcono się w 100%. padel : tak było również w 4Padel Toulouse-Colomiers. Kiedy więc Guillaume Debelmas zostaje zapytany, czy innym pięciu ośrodkom grozi ten sam los, odpowiedź jest kategoryczna: „Nie!".

Przyszli „młodsi bracia”

Spotkanie zostało już umówione za miesiąc, z otwarcie nowego centrum w Rouen, z nie mniej niż 11 utworami w programie. Nowe centrum, które zostanie dodane do już istniejącej Piątki w Rouen, w szczególności z dwoma torami.

Próbowaliśmy namówić Guillaume’a, aby porozmawiał o przyszłych projektach związanych z wdrożeniem 4Padel. Te słynne „Mali bracia„, ale kiedy rozmawiamy z nim o wykluczeniu, jedyne, co otrzymujemy, to: „nadal będziemy Cię zaskakiwać„. Obietnica, która nie spadła na głuchych uszu!

Dziś 4Padel składa się z 20 klubów padel i ponad 120 stoków rozmieszczonych na całym terytorium Francji. Do końca 2025 roku 4Padel ma na celu „podwoić liczbę utworów do 250” w całej Francji!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.