Wywiad z Guillaume Esclapezem, który w połowie listopada otworzy zupełnie nowy klub padel w Lacanau – Bliźniaki Padel Lacanau – ze swoim bratem bliźniakiem Thomasem.

Le padel szybko stało się obsesją

Od małego jesteśmy pasjonatami sportów rakietowych i sportu w ogóle! Zawsze chcieliśmy rozpocząć biznes sportowy pomiędzy braćmi, ale wcześniej każdy z nas rozwijał się zawodowo samodzielnie, zdobywał doświadczenie i znaleźliśmy się w Bordeaux na torach wyścigowych. padel, sport, który bardzo szybko stał się dla nas obsesją. 

Najtrudniejszy padel, chodzi o znalezienie odpowiedniego partnera, szybko go znaleźliśmy, do tego stopnia, że ​​chcieliśmy wspólnie stworzyć własną strukturę.

Otwórz klub padel : to wymaga czasu !

Najtrudniejszą częścią pozostaje znalezienie lokalu i trzeba umieć uzbroić się w (bardzo) cierpliwość. Mamy region bogaty w graczy padel, a kluby są bardzo skupione na Bordeaux. Dlatego przyjęliśmy inne podejście: stworzenie struktury w miejscu, w którym nie ma klubu padel samo w sobie i tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie. 

Procedury bankowe były długie, chociaż padel kwitnie na terytorium Francji. Część klubów upada, co nie uspokaja organizacji finansowych, z których większość nie zna tego sportu. 

Nic nie jest łatwe... ale powiemy, że są jeszcze ładne aspekty do pracy, takie jak tożsamość klubu i wizerunek, który chcemy kreować.

Usługi na najwyższym poziomie

Grając w wielu klubach w całej Francji, byliśmy w stanie stopniowo zbudować wszechświat, który będzie do nas podobny. Opieraliśmy się także na krajach nordyckich, które oferują usługi „z najwyższej półki”.

Dlatego wyobrażaliśmy sobie nasz klub przede wszystkim jako klientów, którzy widzieli, co nam się podoba, kiedy idziemy grać padel w klubach: jakość boisk, ale także po sporcie, z prawdziwą przestrzenią do wypicia drinka z przyjaciółmi, pogawędek, pracy... i cieszenia się sportowymi wieczorami.

Chcemy stworzyć prawdziwe miejsce do życia, sportową przerywnik z pracą. I Bliźniaki Padel jest w Lacanau, mieście surfingu, słońca, plaży i oceanu. Chcemy odzwierciedlić ten wszechświat w klubie.

Cztery tory halowe, cotygodniowe turnieje, wieczory…

Klub otwiera swoje podwoje w pierwszej połowie listopada. Pomimo tego, że prace nie postępują zgodnie z oczekiwaniami, nadal mamy zamiar powitać graczy z padel z „krótkotrwałą” częścią barową w oczekiwaniu na zakończenie prac w grudniu. W zamian zaoferujemy wyjątkowe ceny do końca roku.

Bliźnięta Padel ma cztery boiska padel hala o wysokości prawie dziewięciu metrów oraz boisko do pickleballa. 

Co tydzień będą organizowane turnieje towarzyskie w formie up-down oraz zatwierdzone turnieje od P25 do P500 (kobiety, mężczyźni i mieszane). 

Cechuje nas to, że jesteśmy klubem, który osiąga najwyższą frekwencję latem. Graczy z czterech stron Francji oczekujemy w okresie letnim od czerwca do września. Będziemy wtedy oferować letnie kursy i turnieje.

Oraz przez cały rok, popołudniówki, transmisje meczów (wszystkie dyscypliny sportowe), wieczory firmowe itp.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !