Poziom podniósł się w ten piątek w Tuluzie z ćwierćfinałami World Padel Tour French Open 2023, który nas zarezerwował kuszące plakaty zarówno dla pań jak i panów. Przez cały dzień oferowaliśmy Ci możliwość przeżycia wydarzeń w Tuluzie tak, jakbyś tam był, ze wszystkimi wynikami, anegdotami i wglądem za kulisy.

21:30 - Ten długi dzień dobiega końca. Sprawi, że przeżyjemy wspaniałe przedstawienie i napięcie, w szczególności wspaniała gra który zostanie zapamiętany przez wszystkich widzów, którzy mieli zaszczyt być w ten piątek w Palais des Sports w Tuluzie. Wygrał Galan/Sanz przeciwko Tello/Ruiz. Dobra wiadomość jest taka, że ​​sobota może być dla nas kolejnym ekscytującym dniem.

21:16 - Rami Moyano i Xisco Gil trzymają swoje usługi i tworzą niespodziankę, wygrywając 6/1 6/4, tak naprawdę nie forsując się przeciwko „mago de San Luis”, który nie miał dziś nic magicznego, któremu towarzyszy zdezorientowany Momo Gonzalez. To zły omen dla wspólnej przyszłości tej nowej pary, która wciąż szuka swojego położenia. Moyano / Gil vs Stupa Di Nenno, będzie to zatem plakat drugiej połowy mężczyzn, w sobotę na koniec dnia.

21:12 - Wyglądało na to, że Moyano i Gil wygrają w tym meczu 6/1 6/2, ale kilka błędów z ich strony i nagły przypływ zapału ze strony Momo i Sanyo kosztowały ich grę serwisową i następną. Przy 5/4 wierzymy, że ten prawie non-mecz może się odwrócić: stawką jest wciąż miejsce w półfinale…

20:45 - Moyano i Gil nadal prowadzą, prowadząc 3/0 po dwukrotnym wykradzeniu serwisu upiornej parze latynosko-argentyńskiej.

20:31 - Moyano i Gil wygrywają pierwszą rundę 6/1, bez forsowania. Od nich zależy, czy będą gotowi na powrót Sanyo i Momo, jeśli zdecydują się zaangażować i przestać grać na luzie. Czy nowe pociski ich zachęcą?

20:28 - Kłopoty trwają dla Sanyo i Momo. Ten ostatni właśnie stracił zagrywkę ostatnim uderzeniem bez większego przekonania, które nie trafiło do siatki. Czujemy, że para jest trochę fatalistyczna, prawie dryfująca, ale to może się zmienić w drugim secie.

20:20 - Początek meczu był nieco ospały dla faworytów: Sanyo Gutierrez i Momo Gonzalez, złamani od początku przez Ramiro Moyano i Gilberto Gila, musieli czekać prawie kwadrans na zarejestrowanie pierwszego meczu.

20:05 - Za chwilę rozpocznie się ostatni ćwierćfinał dnia: Sanyo Gutierrez i Momo Gonzalez zmierzą się z Ramiro Moyano i Gilberto Gilem, a stawką będzie połowa meczu ze Stupa / Di Nenno.

► 19:46- Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno wygrali 6/3 6/3 z Javim Lealem i Javim Belluati po meczu, w którym po obu stronach padło wiele zwycięskich uderzeń. Mecz był bardziej wyrównany niż pokazuje linia wyników, a zwycięzcy wygrali 100% punto de oro przeciwko 0% Leal/Belluati. Ci ostatni stracili cztery przerwy, ale tylko raz zdołali odebrać zagrywkę rywalkom.

19:08 - Bardziej wyrównany niż oczekiwano, mecz nie pozwolił Superpibes na dojście do dołka do 4/3, nawet jeśli zrobili sobie przerwę, anulowaną przez przerwę. Z drugiej strony przy 4/3 na swoją korzyść stawiają na podwyżkę, odrywają 5/3 i kończą punto de oro seta 6/3 serwisem Stupy, oszczędzając przy tym dwa break pointy.

18:35 - Po prawie trzech godzinach intensywnych emocji i stratosferycznego poziomu gry, w kolejnym ćwierćfinale zmierzą się Stupaczuk / Di Nenno z Leal / Belluati. Ci drudzy, wyraźnie nie faworyci, będą musieli prześcignąć samych siebie, jeśli chcemy, aby gra osiągnęła te same wyżyny.

18:21 - Tie-break, który uwalnia Galana i Sanza, trwał prawie 23 minuty, z 10 punktami meczowymi: szósty był dobry dla Galana i Sanza, po 2:47 epickiej walki. Tello i Ruiz w równym stopniu zasłużyli na zwycięstwo, którzy mieli 4 punkty meczowe.

W półfinale Galan i Sanz spotkają parę Navarro / Chingotto, która w najbliższą sobotę przyjedzie na tor znacznie świeższa.

■ Tie-break.- Pierwsze uderzenie Galana zostaje spowolnione przez deski, a Ruiz może ukarać Sanza. Następnie chiquita Galana pozostaje w siatce, ale Sanz sprowadza swój zespół z powrotem na 1/2 dwoma wspaniałymi strzałami. Następnie Tello wykonuje zwycięskie podanie i oferuje mini-break (2/3). Tablice pomagają następnie Ruizowi zakończyć wolej i odwrócić się z przewagą (2/4). Korzyść anulowana przez Galana, który przeciwko a bajada zbyt czuły ze strony Tello. Ale po wysokim i długim lob Sanz tylko znajduje siatkę, ale dogania kolejne dwa strzały (5/5), anulując mini-break. Ta gra jest szalona! Pierwszy punkt meczowy będzie należał do Ruiza i Tello, po błędzie Sanza. Ale Galan ratuje ją przed par 3, który trafia na antypody.

Decyzja arbitra nieodwołalna

A w trakcie, ostry wolej Sanza popycha Tello do winy i oferuje Hiszpanom punkt meczowy. Tym razem to Tello ratuje ją, waląc Galana w ciało. Ten sam Tello wykonuje następnie uderzenie na taśmie wychodzącej z utworu. Galan przejmuje wszystkie piłki, ale to Sanz broni drugiego punktu meczowego po woleju w rogu. A refleks Galana daje im drugi punkt meczowy. Ale z drugiej strony Tello i Ruiz ją ratują. Szaleństwo osiągnęło (prawie) apogeum w Tuluzie, po 2:2 mano a mano. Wynik 2/38: to Tello serwuje, potem skacze na kolec, robi fikcję, która uderza w bandy i oszukuje Sanza. Trzeci punkt meczowy! Tym razem Jon Sanz ratuje ją z odwagą…. 9/9, serwis Sanz: serwis popycha Ruiza do błędu, ale Ruiz przejmuje wideo, co dowodzi, że się mylił. 3/10 dla Galana i Sanza. Publiczność gwiżdże, ale decyzja sędziego jest nieodwołalna.

I po raz kolejny punkt dopasowania zostaje uratowany, tym razem przez Tello. A Ruiz znajduje siatkę w następnym punkcie i przywraca przewagę swoim kolorom: 12/11. Tello zostaje oszukany przez okno, a obie drużyny obracają się wszędzie o 12. Ale Ruiz w niewytłumaczalny sposób umieszcza swój kolejny powrót w sieci. I W KOŃCU, po waleniu Tello, Galan kończy ten niesamowity i zapierający dech w piersiach pojedynek vibora . 14: co za niesamowity tie-break.

17:58 - Będziemy mieli prawo do decydującego meczu, a poziom tej gry sięga szczytów.

17:47 - Galan wydaje się być zdeterminowany, by zakończyć swój serwis i zdobywa dwa punkty meczowe przy stosunku 40/30: ale paskudny bekhendowy wolej Sanza i bandeja de Galan w siatce później i wszystko musi zostać przerobione: przy 4/5 to Juan Tello serwuje do powrotu na 5/5, co robi bez trudności.

17:42 - Alex Ruiz traci serwis pod naciskiem Galana i Sanza: ten drugi, zdominowany przez półtora seta, od końca drugiego seta prezentuje zupełnie inną twarz. A to Ruiz i Tello są pod presją.

17:28 - Chociaż wydaje się, że napięcie nieco spadło na początku trzeciego seta, czwórka bohaterów, a zwłaszcza Ruiz i Galan, odznaczają się niesamowitą długością, intensywnością i walecznością. Ten ostatni ostatecznie podejmuje decyzję a vibora wpadając w kąt. Punkt, który mamy nadzieję zobaczyć ponownie w sieciach społecznościowych World Padel Tour. Każda drużyna utrzymuje swój serwis (3/3), ale debaty stają się elektryzujące, zwłaszcza po nowym uderzeniu Galana, który trafia Ruiza w korpus. Bardzo sprytny, kto potrafi przewidzieć parę, która wyjdzie zwycięzcą tego spotkania.

17:17 - W 3. gemie 3. seta, przy wysokiej i unoszącej się piłce, Sanz i Galan wahają się przed uderzeniem. I to Galan idzie tam i zaskakuje Alexa Ruiza, którego szczęka otrzymuje pełną siłę kuli. Andaluzyjczyk upada na ziemię i uderza rakietą z bólu i/lub frustracji. Gest jest mimowolny i Galan przeprasza, podnosząc przeciwnika.

17:08 - Galan wciąż manewruje od pierwszego punktu gry, aby zdobyć serwis powyżej pasa od Ruiza, po powrocie do siatki od Sanza. Sędzia nie wzdryga się, ale Ruiz i Tello gorączkują pod presją rywali. Sanz prawie nie dotyka już piłki, ale Galan jest wszechobecny i podejmuje decyzję, wyrywając przerwę i drugiego seta.

17:02 - Pod koniec meczu, w którym Galan wyraźnie wzmocnił, Tello udaje się z wściekłym uderzeniem utrzymać swój serwis, oszczędzając na przekroczeniu ustalonego punktu na punto de oro. Minęło 5/5 i debaty wydają się być zrównoważone, z obiecującym czasem finansowym.

16:55 - Tello i Ruiz reagują szybko: jakby uwolnieni po utracie zagrywki, zostają uwolnieni do defensywy i popychają przeciwników do błędu, wznawiając wznowienie starcia Galana.

16:51 - Staje się to, co musiało się wydarzyć: szczęśliwy początek meczu dla Sanza (zwycięskiego zespołu), błąd z woleja Tello, po którym następuje małe zwycięskie uderzenie Galana i nowy faul przy siatce Tello pozwalają mimo to drużynie dominować i przejąć prowadzenie. prowadzenie i serwis przeciwny. 5/3 dla Galana/Sanza.

16:46 - Jon Sanz wygrywa 7. partię swojego serwisu, po obronie dwóch nowych break pointów, 5. i 6. od początku gry. Ale Galan był bliski kary, uderzając kolcem zza linii serwisowej, ale Tello o mały włos nie trafił w jego kontrę. A Galan/Sanz wyprzedzą.

16:37 - Galan po raz kolejny ratuje swoje zaangażowanie na punto de oro i utrzymuje prowadzenie w tym drugim secie (3/2). Wcześniej Sanz wygrał swój serwis i prowadził 2:1, pomimo dwóch błędów Galana zdecydowanie poniżej swojego zwykłego poziomu.

Tello i Ruiz prowadzą w tym meczu, ciszej w pojedynkach, ale mimo błędów rywali nie udaje im się wyjść na prowadzenie. Jeśli nie zmaterializują swojej dominacji, grozi im zaskoczenie.

Potężne uderzenie Galana zostało skontrowane

16:21 - Po kiepskim początku meczu, dwóch błędach z woleja Galana i bandzie, która oszukała Sanza, Hiszpanie musieli obronić trzy nowe break pointy. Ale tym razem wywierają presję na Tello i Ruiza i zdobywają decydujący punkt.

16:15 - Szanowni Państwo, jesteśmy świadkami najbardziej wyrównanego ćwierćfinału do tej pory. Po wczesnej wymianie przerw w tym pierwszym secie, intensywność między czterema graczami na torze znacznie wzrosła. Pierwsze punto de oro po serwisie Ruiza pozwoliło parze hiszpańsko-argentyńskiej utrzymać ekstremalny serwis i wyrównać 4/4. Ale w następnym meczu, ponownie na punto de oro, potężne uderzenie Galana zostało zablokowane przez Tello, a następne uderzenie Sanza, zbyt niskie, pozwoliło Ruizowi zaoferować swojej drużynie przerwę przez odwrócenie par 4. W kolejnym gemie Tello i Ruiz nie zawahali się zakończyć pierwszego seta 6/4 w 41 minucie.

15:45 - Między Sanz / Galan i Tello / Ruiz toczą się działania wojenne, na oczach coraz liczniejszej publiczności, która tylko prosi o podpalenie.

15:30 - Czas rozpocząć drugi ćwierćfinał mężczyzn: Ruiz / Tello i Galan / Sanz są na torze. O czasie zapraszamy odkryj TUTAJ nową historię zegarka wczoraj, co przypomina incydent z kwietnia spowodowany przez Alexa Ruiza, który właśnie wjechał na środkowy tor.

14:48 - Oto skład kur, które będą rywalizować o sukcesję w parze Thierry Omeyer / Benjamin Tison, który wygrał turniej celebrytów w zeszłym roku.

14:45 - Cupra All Star Padel Gra rozpoczęła się w Petit Palais, z udziałem znakomitych osobistości showbiznesu i znanych sportowców z piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, rugby itp.

Visual-Cupra-All-Star

13:50 - To przerwa w Palais des sports w Tuluzie. W centrum kolejna kwarta między Ruiz / Tello i Galan / Sanz rozpocznie się o 15:30. Ale od 14:30 na dwóch torach małego pałacu odbędzie się turniej celebrytów: Cupra All Star Padel Gra.

13:48 - Ledwie poza torem, Gemma Triay i Marta Ortega chętnie oddawali się grze w pytania i odpowiedzi. Oglądaj i słuchaj tutaj:

13:36 - W 1h05, łącznie z rozgrzewką, Paquito i Federico kończą swój pokaz z wynikiem 6 / 2 6 / 2, po dalszym zabawianiu publiczności podczas ostatniej niepokojącej gry z łatwością i techniczną wirtuozerią. Navarro i Chingotto jako pierwsi zakwalifikują się do półfinałów mężczyzn, gdzie zmierzą się ze zwycięską parą nadchodzącego meczu pomiędzy Ruiz/Tello i Galan/Sanz.

13:28 - Przemawia do ciebie taktyka „Paquigotto”? Widzowie w Pałacu Sportu mogą zobaczyć to na żywo, obserwując, jak Paquito Navarro i Federico Chingotto recytują swoje padel wszystko pod kontrolą wobec Mory i Barahony, pozbawionych rozwiązań. W chwili pisania tego tekstu para „Chingorro” w symbiozie prowadzi 6/2 4/1, zdobywając prawie trzy punkty na cztery. Publiczność docenia, nagradzając Paquito owacją po serii bardzo efektownych strzałów, zakończonych par 4.

13:10 - Twój trener ds padel Jak wiesz, warto wstrzymać oddech tuż przed uderzeniem piłki, aby skoncentrować całą swoją energię i skupić się na piłce i równowadze ciała. Zaraz po uderzeniu możesz zrobić wydech i chwilę odpocząć, aż do następnego uderzenia. Poniższe zdjęcia Ariany Sanchez (blokowanie) i Claudii Jensen (wygasanie) ilustrują te dwie fazy gry…

12:50 - Znane są już plakaty półfinałów kobiet: Icardo i Riera zmierzą się z wielkimi faworytami Sanchez / Josemaria w tę sobotę, podczas gdy bezprecedensowe starcie Brea / Gonzalez i Triay / Ortega.

12:45 - Delfi Brea i Bea Gonzalez zakwalifikowały się do półfinału porzucając siostry Alayeto przy stanie 6/1 3/0. Nadal nie znamy powodu rezygnacji z lornetki.

12:38 - W zatoczkach Palais des Sports w Tuluzie krążą pogłoski, że kurs akcji Canal+ właśnie poszybował w górę po ekskluzywnym wywiadzie udzielonym padel przez Francka Binistiego, założyciela Padel Magazine !

12:33 - Tłum zgotował owację na stojąco Paquito Navarro i Federico Chingotto, którzy zmierzą się teraz z Javierem Morą i Javierem Barahoną, którzy wczoraj spowodowali jedyne zamieszanie dnia, znokautując Maxiego Sancheza i Lucho Caprę 6/3 6/3. Navarro i Chingotto zdominowali Rubio / Arroyo 6/2 6/4.

z myślą o ewentualnym awansie do półfinału.

12:18 - 51 minut na pierwszy set i tylko 24 minuty na drugi: Gemma Triay i Marta Ortega byli prawie tak samo imponujący jak Ariana Sanchez i Paula Josemaria w późnej fazie gry, nie dając Merino i Nogueirze żadnych szans.

Te ostatnie, pokonany 6/4 6/0, wciąż zdobył 13 punktów w tej rundzie, w której Jensen i Virseda zdobyli tylko 4 żałosne punkty.

12:15 - Na torze 2 Delfi Brea i Bea Gonzalez zmiażdżyły siostry Alayeto w pierwszym secie, zostawiając im tylko jedną grę i mniej niż jeden punkt na trzy, w zaledwie 30 minut gry.

12:12 - Tuż po szybkim zwycięstwie dziś rano, Ariana Sanchez i Paula Josemaria opowiedziały o swoim meczu, poziomie gry, torze, mieście Tuluza i programie dnia.

12:03 - Po zwycięstwie w czwartek i ćwierćfinale w piątek, Gemma Triay i Marta Ortega zwierzyły się do mikrofonu Padel Magazine o ich nowym stowarzyszeniu.

11:45 - Jak powiedzieliśmy trochę poniżej, loby są liczne w grze kobiet, często bardzo precyzyjne i bardzo wysokie. Jak wysoko grają? Centralny tor pozwala dotrzeć na co najmniej 10 metrów, zanim zaryzykujesz uderzenie w tablicę wyników z widokiem na boisko. Na torach 2 i 3 wysokość jest niższa i miejscami amputowana przez złożone deski do koszykówki.

11:34 - Wstrząśnięty na początku meczu Tamary Icardo i Virginii Riery ostatecznie wymusili hierarchię, narzucając się 3/6 6/3 6/2 i 2h01 meczu z Martą Talavan / Loreną Rufo na torze 2.

11:22 - Podwójne błędy zdarzają się najlepszym: przy 2/1 na jego korzyść i 30A Martita Ortega widzi, jak jego druga piłka całkowicie mu wymyka, oferując dwa break pointy Merino i Nogueirze, którzy nie wahają się wykorzystać gratki i zremisować 2/2.

11:11 - Wywiad przeprowadził Padel Magazine, Sanyo Gutierrez i Momo Gonzalez rozmawiają TUTAJ jak zmienili sytuację w czwartkowy wieczór, kiedy w drugim secie przegrywali 5/2 z Esbri/Alonso.

Cztery punkty w jednym secie

11:05 - Podczas gdy na linii 2 Riera i Icardo wyrównali po jednym secie, Gemma Triay i Marta Ortega rozgrzewają się na linii środkowej przeciwko Melanii Merino i Ana Catarina Nogueira. Czy nasienie nr 2 będzie równie bezwzględne jak nasienie nr 1?

10:55 - Już sama przerażająca postać podsumowuje drugi set, którego właśnie doświadczyli widzowie Palais des Sports: 4, jak liczba punktów zdobytych w drugim secie przez Virsedę i Jensena. Prawie sześć razy mniej niż w pierwszym secie. W tym samym czasie Paula i Ari zdobyli 24 punkty!

10:46 rano- Walec parowy Sanchez / Josemaría właśnie zakończył swoją pracę na czwartym biegu, zadając 6/0 w drugim secie Jensen / Virseda, w nieco ponad 20 minut. Na punkcie meczowym Claudia Jensen pobiegła jak najszybciej, by odzyskać drop shot Ariany Sanchez: udało jej się, ale musnęła siatkę, porwana swoim rozmachem, co nie umknęło sędziemu. Ostra końcówka meczu, ale zgodna z niekwestionowaną dominacją narzuconą przez wielkich faworytów turnieju. Ci drudzy czują się dobrze w Tuluzie, jak zwierza się Paula Josemaria, mówiąc: „Uwielbiam atmosferę, która tu panuje”.

10:25 rano- Właśnie zakończył się pierwszy set na środkowym torze 6/3 na korzyść nr 1 świata. W tym secie było aż 5 przełamań w zaledwie 9 grach. Na linii 2 Icardo i Riera raz ukradli swój serwis i dwukrotnie go stracili, przegrywając w tym secie 6/3. Czy Talavan i Rufo zrobią niespodziankę?

Loby jakby padało

10:10 rano- Lob jest niezbędnym strzałem w meczu padel, nawet więcej wśród kobiet niż wśród mężczyzn, gdzie wymiany są dłuższe. Bądź świadkiem wymiany z 30 strzałami trafionymi na środkowy tor, w tym 10 lobami! Ostatniej nocy w meczu Gutierrez/Gonzalez vs Esbri/Alonso, większość wymian to nie więcej niż dziesięć uderzeń, często z maksymalnie jednym lub dwoma lobami.

9:45 - Pierwszy serwis spotkania Sanchez / Paulamaria vs Virseda / Jensen zaskakuje widzów Pałacu Sportu. Ponieważ Paula Josemaria serwuje na stronie bekhendowej, a sędzia ogłasza 30/15, tablica wyników pokazuje 40/15. Jeszcze dziwniejsze, kiedy Veronica Virseda popełnia w tym momencie błąd, czwórka graczy zmienia strony i sędzia ogłasza 1/0. Trzeba uwierzyć, że prawdziwy wynik to 40/0 i że tylko gracze nie spali!

9:30 - Przejdźmy do dwóch pierwszych ćwierćfinałów kobiet: Sanchez / Josemaria vs Virseda / Jensen na torze centralnym oraz Icardo / Riera vs Talavan / Rufo na torze 2.

Mecze mają być śledzone dalej kanały grupy Canal+ i ich kanał na YouTubie.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.