Przyzwyczailiśmy się mówić o najlepszych francuskich zawodnikach, o zawodnikach eksponowanych w mediach… Ale tym razem tak jest Jonathana Chailloux, nieznany batalionowi, który nigdy w życiu nie dotknął rakiety tenisowej, który postawił sobie za cel: dołącz do francuskiego TOP 1000. Możliwy ?

"Nazywam się Jonathana ChaillouxNigdy w życiu nie dotknąłem rakiety, z wyjątkiem rakiet do ping-ponga w szkole. Mam cel: dotrzeć do 1000 najlepszych Francuzów padel. Czy ktoś wierzy, że to możliwe?

maj 2023: znajomy opowiada mi o swoim nowym sporcie, Padel.

  • „Ach tak, gra w 4 osoby, zobaczysz, jest świetnie, chcesz spróbować?”
  • "Tak, czemu nie."

Czerwiec 2023: No dalej, spróbuję, bez większego przekonania.

To prawda, że ​​przebyłem długą drogę, ponieważ nigdy nie uprawiałem sportu rakietowego, z wyjątkiem kilku gier w ping-ponga z przyjaciółmi (nie wiem, czy to się liczy).

A tam rewelacja, zaczyna mi się to podobać, gram ze znajomymi kilka meczów, trochę pracochłonne, ale wytrzymuję.

Dostaję licencję i zaczynam kilka małych turniejów.

Jonathan Chailloux celuje w 1000 najlepszych

Chcę się doskonalić, aby móc łatwiej ćwiczyć, decyduję się na lekcje.

Najpierw z Paula Daulana, dziękuję za cierpliwość na moich początkach i wsparcie.

Sierpień 2023: Biorę lekcje w jednym z najlepszych klubów we Francji, tzw padel Mas squash w Perpignan, prawdziwa przyjemność.

Wrzesień 2023: Zaczynam znowu treningi z nowym trenerem i to jakim trenerem! Damien Lozano, Obecnie 48. francuski zawodnik, wspaniałe spotkanie sportowe. Pomaga mi robić postępy w technice i taktyce oraz wspiera mnie psychicznie i fizycznie. Za swoją cierpliwość i odwagę zasługuje na medal.

Październik 2023: Kontynuuję kursy i turnieje, mając długoterminowy cel wejścia do 1000 najlepszych…

Grudzień 2023 : Zaczynam P100, czuję się coraz lepiej, a przede wszystkim nabieram dużej pewności siebie, gra z różnymi partnerami pozwala mi dostosować się do zmiany taktycznej. W jednym turnieju gram po prawej stronie, drugi po lewej. (Myślę, że wszechstronność jest ważna, aby uczyć się i lepiej rozumieć ten sport).

Z moim trenerem Damienem Lozano jedziemy na staż Padel pod Barceloną z Xavim Figolsem. Intensywne dni, inna wizja Padel co pozwala mi zrozumieć moje podejście.

Luty 2024 : do tej pory zdobyłem 30 000 miejsc, a to dopiero początek... Ostatnio brałem udział w P250 z bardziej doświadczonym ode mnie zawodnikiem, który zrozumiał mój projekt sportowy i pomógł mi rozwijać się tak, jak powinien. Potraktowałem ten moment jako dodatkowe wyzwanie.

Rok 2024… Przed nami kolejne wspaniałe doświadczenia, mam nadzieję na dobre postępy i przede wszystkim dobrą zabawę z rakietą w dłoni.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.