Centrum sportowe Jules Ladoumègue w 19. dzielnicy Paryża, ma cztery utwory padel zaplanowanych przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w 2024 r.

Projekt ten jest efektem współpracy włoskiej firmy NXPadel oraz francuska firma NGE.

Dobra wiadomość dla sportowców, którzy będą obecni w Club France, w pobliżu będą mieli nowe obiekty. padel, Si le padel nie jest jeszcze częścią igrzysk olimpijskich, można śmiało założyć, że ten sport, który kwitnie w wielu krajach, będzie przedmiotem dyskusji. Przed nami jeszcze wiele dróg, ale wielu graczy nie może się doczekać le padel na Igrzyskach Olimpijskich w 2032 roku.

Wybór lokalizacji dla Paryża nie jest sprawą prostą; Centrum sportowe ma strategiczne położenie w pobliżu Parc de la Villette. W tym parku, jednym z największych w Paryżu, znajdują się liczne atrakcje kulturalne i naukowe, takie jak Cité des Sciences et de l'Industrie, Géode, Cité de la musique i Zénith de Paris.

Bliskość tych najważniejszych obiektów kulturalnych w połączeniu z pojawieniem się nowych boisk padel, zwiększa atrakcyjność tej dzielnicy, szczególnie w perspektywie zbliżających się igrzysk olimpijskich. Podczas igrzysk obiekt będzie także pełnił funkcję Club France, miejsca świętowania francuskich medalistów i ich kibiców. Spodziewamy się oczywiście wielu kibiców, ale także blisko 900 sportowców.

Zakończenie tego projektu zaplanowano na czerwiec, w oczekiwaniu na igrzyska olimpijskie. Nowe obiekty zapewnią mieszkańcom i gościom dodatkową możliwość odkrywania i ćwiczenia padel, zwiększając w ten sposób entuzjazm dla tego sportu w stolicy Francji.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.