FIP Rise Dubai 2024 to raczej dobry francuski rocznik. Thomas Vanbauce i Max Joris wyróżnili się, pokonując drugiego i szóstego rozstawionego w turnieju tego samego dnia, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

Niestety, musiało to nastąpić przeciwko dwóm parom francuskim. Dziś rano Vanbauce/Joris wziął skalp Inzerillo/Vives w dwóch setach (2/6, 2/6).

W kwarcie ogłoszono wybuchowy pojedynek pomiędzy Jorisem/Vanbauce a Seurinem/Raichmanem. A jednak na papierze ziarno nr 6 wydawało się ulubione. Początek meczu jest na ich korzyść. Prowadzi 6/4, 4/2 i to jest ten moment, który strzelec Thomas Vanbauce wybrał na mistrzowski kurs trwający niemal półtora seta. Seurin / Raichman zmęczony. Maxime Joris trzyma fizyczną łódź i zapewnia również bardzo dobre wyniki. Vanbauce / Joris kontynuuje 4 gemy z rzędu w drugim secie, by wszędzie wrócić do seta. Trzeci set to formalność. Wynik końcowy: 3/4, 6/6, 4/6.

Pierwszy turniej FIP dla Jorisa/Vanbauce'a i pierwszy półfinał. W przypadku pary francuskiej z pewnością konieczne będzie dalsze podniesienie poziomu, bo odwrotnie to para w formie chwili, siódmy rozstawiony w tabeli Hernandez / Valenzuela, która w pierwszym meczu wyraźnie pokonała parę francusko-belgijską okrągły Huysveld / De Meyer. Rozstawieni z numerem 7, Cattaneo / Coello Manso, nie radzili sobie lepiej w tej kwarcie.

Być może jest to świetna okazja dla Thomasa Vanbauce’a, aby pomścić swojego byłego historycznego partnera Doriana de Meyera.

Mecz odbędzie się jutro o godzinie 18:XNUMX czasu francuskiego.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.