Po powrocie do słynne wydarzenie z udziałem osobistości z 4PADEL Montreal, Joseph Viéville, współzałożyciel grupy PLAYERS (Le Five / 4Padel), daje nam ekskluzywne informacje na temat nadchodzących otwarć centrów franczyzy a także przedstawia nam swoją wizję miejsca padel we Francji.

Nowe otwarcia i ekspansja w Lille

Do 2025 roku planujemy otwarcie dwóch nowych, stuprocentowych centrów padel w rejonie Lille, w Seclin i Villeneuve d'Ascq. Będzie 8 utworów padel, zaspokajając tym samym rosnący popyt w tym regionie. Możliwe, że na tym nasza ekspansja w Lille się nie zakończy. Przyglądamy się północnej i zachodniej części miasta, rozważając potencjalne możliwości utworzenia trzeciego centrum. Prace rozpoczną się wkrótce i nie możemy się doczekać, aż te kluby ożyją.

4Padel Lille

Klub z Cannes i projekt Orlean

Rozwój 4PADEL nie ogranicza się do Lille. Mamy również projekty na południe Francji, w Cannes. Prace nad naszym klubem mają się rozpocząć latem tego roku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy gotowi do otwarcia w 2025 roku.

W Orleanie planowana jest rozbudowa zakładu we Fleury. Naszym celem jest zwiększenie liczby utworów z padel o ósmej. Ekspansja ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie padel W regionie. Powinien zakończyć się w ciągu sześciu do ośmiu miesięcy i jesteśmy przekonani, że przyniesie wielką satysfakcję orleańskiej wspólnocie padel który dzisiaj ma niewiele tropów.

Rozwój i rozszerzenia

Nasze wysiłki mające na celu poszerzenie padel we Francji, nie poprzestawaj na tym. W Vendée, w Chalon, pomiędzy La Roche-sur-Yon i Saint-Jean-de-Monts, do lata 2024 roku planujemy dodać trzy nowe stoki.

Jeśli chodzi o region paryski, stwierdziliśmy duży popyt, szczególnie w zachodniej części Paryża. Długo szukaliśmy możliwości ekspansji na zachód od Paryża, nie jest to łatwe, ponieważ dostępnych jest znacznie mniej gruntów. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu, mamy przyjemność ogłosić otwarcie nowego klubu w Vélizy, zlokalizowanego przy autostradzie A86. Będzie to centrum stuprocentowe padel z dziesięcioma torami, planowane na pierwszą połowę 2025 roku. Projekt ten jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby graczy, którzy do tej pory musieli przemierzać miasto, aby dotrzeć do pozostałych naszych ośrodków.

Również w Île-de-France, na obiekcie olimpijskim niedaleko Porte de la Chapelle, niedaleko Marville, planujemy stworzyć dziewięć torów. Oczekuje się, że klub zostanie otwarty w czerwcu 2025 roku.

Również na północy Francji jesienią 2024 r. otworzy swoje podwoje nowe centrum w Amiens z dziesięcioma torami krytymi.

Ponadto naprzeciw Five w Reims zainaugurujemy nowe centrum 4PADEL, zaplanowany na koniec 2024 roku. Nasz dyrektor w Reims, obecny od 15 lat i były piłkarz, z pasją przeszedł na padel.

Po igrzyskach olimpijskich utworzymy ośrodek na terenie olimpijskim w Saint-Denis z dziewięcioma boiskami padel (przyp. red.: planowany na lipiec 2025 r.). Będzie prawdziwym wyznacznikiem marki na poziomie ogólnopolskim.

Na terytoriach zamorskich mamy otwarte cztery utwory na Reunion i dwa, które zostaną ogłoszone wkrótce. Na Antylach mamy kilka projektów, są to boiska sportowe z dużą koncentracją sportowców.

Planowaliśmy ekonomicznie na 10 lat szereg corocznych otwarć. Nie wiem, czy mimo wszystko nadal będziemy głównym graczem we Francji, ale jeśli chcemy utrzymać tempo wspierające ten wzrost, otwieranie sześciu do ośmiu centrów rocznie odpowiada realistycznemu celowi i jest zgodne z naszymi stanowisko i nasza misja. W 200 roku będziemy mieć 2025 utworów.

4PADEL i cyfrowe

Sukces naszych ośrodków ma wymiar praktyczny i niewiążący. Technologia cyfrowa ułatwia dokonywanie rezerwacji, co jest optymalną usługą dla gracza. Mamy szczęście, że mamy cyfrową aplikację, która pozwala nam mieć naszą ziemię w takim centrum w takim a takim dniu i o takiej porze, aby móc cieszyć się pozytywnymi doświadczeniami bez ograniczeń. Pracujemy nad cyfryzacją praktyki, w szczególności rejestrując nasze punkty, udostępniając najpiękniejsze punkty, które pozwalają nam mieć aspekt wirusowy.

Współpraca z FFT

Współpraca układa się znakomicie. Zasiadamy w Krajowej Komisji ds padel, zrzeszającą kilku graczy z ośrodków prywatnych. Regularnie rozmawiamy z biurem padel federacji w zakresie struktury praktyki, licencji, konkursu i pedagogiki.

Jeśli chodzi o pedagogikę, rozważamy dalsze pójście w kierunku systemu szkolnego. Naszym celem jest nawiązanie jak największej liczby partnerstw ze szkołami położonymi blisko naszych ośrodków. Zamierzamy wejść w cykl rakietowy edukacji narodowej, od szkoły podstawowej do średniej, czyli padel Na swoim miejscu. Dla nas to odpowiedzialność, misja społeczna.

Miejsce padel dzisiaj

Jestem przekonany, że padel będzie miało centralne miejsce we Francji. Będziemy mieli dobrą praktykę sportową w czasie wolnym zakorzenioną w codziennym życiu Francuzów: zabawę padel miło spędzić czas. Jestem skłonny się założyć, że padel będzie od dziesięciu lat najczęściej uprawianym sportem we Francji.

Chociaż możemy być zachwyceni eksplozją liczby dziewcząt trenujących piłkę nożną, będzie nas mniej niż padel. Zjawisko hipermieszanego sportu dobrze wróży świetnym perspektywom. Tenis jest dziś królem sportów rakietowych. Ale padel jest w trakcie zajmowania miejsca w transmisjach telewizyjnych, jesteśmy na początku szkolenia najmłodszych… The padel zastąpi wiele innych praktyk we Francji.

Mentalność padel

To otwartość na innych, super wypoczynek, który odnajdujemy w bule czy darcie. Nie potrzebujemy mistrzostwa technicznego: dwie-trzy lekcje, dwa-trzy mecze i możemy mieć wystarczające przygotowanie do gry w piłkę nożną, koszykówkę, pływanie.

Pozwólcie na zabawę tym, którzy nie odnaleźli równowagi w innych sportach. Kiedy widzimy 50-letnią matkę, która pilnie uprawia sport, mimo że 20 lat temu porzuciła sport, ponieważ znudziła jej się weekendowe bieganie, jesteśmy szczęśliwi, wygraliśmy zakład. TO padel ma wszystkie składniki.

Joseph Vieville Franck Binisti 4 Padel 2024

La Betclic Remontada Padel

Próbowaliśmy ustalić przyjazny sposób gry, w którym nie traktujemy siebie poważnie, rywalizujemy bez zmartwień, mieszamy doświadczonych graczy z nowicjuszami. Istnieje ta jednocząca strona, w której możemy bawić się z graczami na różnych poziomach. Nie zaprzeczamy stronie rywalizacji, to sport, ale nie zapominamy, że najważniejsze jest, aby otworzyć ją na jak największą liczbę osób. Promuj padel z wolnego, czystego i zabawnego punktu widzenia!

Wirus" padel

Le padel pozwala ludziom, którzy trochę porzucili ten sport, ponownie zacząć robić postępy w wieku 40 lat: trochę sprawności fizycznej, dobra ręka, dobry trening i możemy konkurować z bardziej wysportowanymi młodymi ludźmi, ale których można złapać w tym sporcie. padel. I nie we wszystkich sportach to widać.

Staramy się przyczynić do wyretuszowania formy uzależnienia od sportu, od wirusa. To przerażające słowa, ale są to zdrowe choroby.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!