Julian Seurin niedawno awansował na wyższą pozycję, na której się znajduje 191 miejsce na świecie, co oznacza całkowitą liczbę francuskich graczy aktywnych w 200 najlepszych na świecie o dziewiątej. Zwycięski o godz Wzrost FIP ​​w Sydney z Manuelem Vivesem Julien zyskuje aż 18 miejsc w tabeli ranking w tym tygodniu.

Oto aktualna lista francuskich graczy aktywnych w 200 najlepszych na świecie, w odpowiednich rankingach (Jérémy Scatena (102) i Benjamin Tison (72) oczywiście nadal znajdują się w pierwszej setce, ale obaj ogłosili zakończenie kariery pod koniec poprzedniego sezonu).

Thomas Leygue – 91
Maksym Moreau – 114
Bastien Blanqué – 134
Jerome Inzerillo – 135
Dylan Guichard – 137
Johan Bergeron – 157
Adrian Maigret – 157
Podręcznik Vivesa – 163
Julien Seurin – 191

Dzięki tym 18 miejscom zdobytym przez Juliena Seurina w chwili pisania tego tekstu mamy jedenastu Francuzów w pierwszej setce świata, o czym jeszcze kilka lat temu nie śniło się nam. Przede wszystkim dziewięciu aktywnych zawodników stanowi wspaniały rezerwuar francuskiej drużyny i powinno umożliwić jak najlepsze przeżycie tego nowego etapu bez Scateny i Tisona.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.