Poznajmy cele dworskiej firmy produkcyjnej na najbliższe miesiące padel rewolucjoniści.

NXPadel to włoska firma produkująca boiska padel która zmienia całą branżę padel. Ziemia w włókno szklane, opatentowany w ponad 30 krajach, jest niewątpliwie ich flagowym produktem, produktem, który pozwala napisać na nowo zasady handlu dzięki niezliczonym zaletom konstrukcyjnym, zabawowym i instalacyjnym.

Zalety włókna szklanego, a także zalety KomfortSzkło  (specjalnie zaprojektowana mieszanka akrylowa znacznie odporniejsza od klasycznego szkła hartowanego), rzuciły zatem światło na włoską firmę, która choć urodziła się w 2022 roku, już narobiła sporo hałasu. Dlatego współpracuje z nią coraz więcej znaczących graczy. 

Możemy zatem zadać sobie pytanie, jakie są możliwości produkcyjne NXPadel oraz jakie są jej cele i aspiracje na przyszłość, aby sprostać rosnącemu rynkowi, na którym włókno szklane ma odegrać ważną rolę.

Przede wszystkim warto wspomnieć, że cały proces produkcyjny NX lądujePadel rozgrywa się w całości we Włoszech. Producenci korzystający z form i patentów NXPadel zlokalizowane są zaledwie kilka kilometrów od NXPHQ (siedziby firmy), co pozwala na stałą, łatwą i szybką współpracę.

NXPADEL

Obecnie, ze względu na duży popyt i liczbę otrzymanych zamówień w krótkim okresie działalności, szacuje się, że czas produkcji NXPadel pomiędzy potwierdzeniem zamówienia a ostatecznym montażem boiska padel to około 60 dni.

Do kwietnia 2024 r. NXPadel, wraz z wprowadzeniem nowych linii produkcyjnych działających 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu, planuje wydłużyć czas oczekiwania do 7 dni, nie rezygnując przy tym z wysokich standardów jakości, a nawet zwiększając moce produkcyjne.

W oczekiwaniu na dalszy wzrost w padel i dlatego potrzeba coraz wyższych standardów, NXPadel współpracuje z wiodącymi firmami z branży tworzyw sztucznych i opiera się na najnowocześniejszych technologiach produkcyjnych, minimalizując w ten sposób błędy i zapewniając najwyższą jakość komponentów w każdym skoku oraz ustalając swoje moce produkcyjne na 120-150 sztuk miesięcznie na łącznie około 1 potencjalnych działek produkowanych rocznie.

NXPADEL

Ponadto nie sposób nie wspomnieć, że boiska z włókna szklanego, podobnie jak ComfortGlass, są wyjątkowo lekkie, można je układać w stosy i są łatwe w transporcie. A dokładniej NXPadel może załadować do 7 pełnych partii na jedną ciężarówkę w porównaniu do 3/4 partii żelaza, co ułatwia wysyłkę.

Obecnie firma działa w pięciu krajach na całym świecie oprócz Włoch (jej macierzystego kraju): Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Bas, gdzie kilka tygodni temu powstało wspaniałe centrum padel z boisk z włókna szklanego marki NX.

W roku 2024 kraje docelowe NXPadel to Niemcy, Japonia, Norwegia, Szwajcaria i Arabia Saudyjska, kraje, w których padel rozwija się błyskawicznie i gdzie włoska firma nawiązała już obiecujące kontakty.

NXPADEL

Wreszcie, dzięki ukierunkowanym i ciągłym działaniom, które NXPadel wdrożyła działania mające na celu upowszechnianie wyjątkowego charakteru swoich produktów, firma co miesiąc otrzymuje zamówienia z ponad 30 krajów na całym świecie.

NXPadel z pewnością rozpoczął znakomicie, jeśli dobry początek jest dobrym znakiem. Oprócz posiadania unikalnego produktu na rynku lądowym padel, mentalność NX, jak sugeruje nam także nazwa i logo, polega na tym, aby zawsze robić kolejny krok, nie wyznaczać ograniczeń, wprowadzać innowacje i każdego dnia rozwijać nowe cele.

Czy uda im się sprostać oczekiwaniom?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.

Tagi