Le padel odnotował niezwykły rozwój w Stanach Zjednoczonych w 2023 r. Sport ten, w odróżnieniu od pickleballu, przyciągnął uwagę dzięki serii inwestycji gwiazd, od drużyny New York Yankees po szwedzkich zawodników NHL, a także przez takie postacie jak Daddy Yankee i Sebastian Giovinco .

Dzięki naszym kolegom ze Sportico przedstawiamy pierwsze utwory w sporcie, który zyskuje coraz większe znaczenie w Stanach Zjednoczonych.

Le padel, kultura, która jest eksportowana

Le padel eksportowane przez Atlantyk. „TO padel to znacznie więcej niż sport, to kultura” – deklaruje Juan Martín Díaz, żywa legenda padel.

Łatwy do zintegrowania z przestrzenią miejską ze względu na niewielkie rozmiary w porównaniu z kortami tenisowymi i ceniony za swój aspekt społeczny i przyjazny, „the padel przyciąga dużą i zróżnicowaną publiczność” – wyjaśnia Santiago Gomez, założyciel Padel dom

Wraz z rozwojem prywatnych klubów i otwieraniem nowych franczyz „mocno wierzymy w potencjał padel w Stanach Zjednoczonych” – mówi Gomez. Ciągła ekspansja tego sportu świadczy o jego udanej integracji na amerykańskiej ziemi.

Narodziny Pro Padel Liga

Stworzenie Pro Padel League (PPL) stanowi punkt zwrotny w profesjonalizacji sportu w Stanach Zjednoczonych. „To kluczowy moment dla padel Amerykanin” – mówi Marcos del Pilar, współzałożyciel PPL.

Przy sprzedaży franczyzy osiągającej siedmiocyfrowe sumy i prognozach wykładniczego wzrostu franczyzy padel, „potencjał komercyjny padel jest ogromny” – powiedział Keith Stein, prawnik i współzałożyciel PPL.

TATA YANKEE PRO PADEL LIGA

„2024 będzie rokiem padel w Stanach Zjednoczonych” – prognozuje del Pilar. Ponieważ sport ten zyskuje coraz większą popularność, rok ten zapowiada się kluczowo dla jego uznania i rozwoju. Dzięki ciągłym wysiłkom w zakresie infrastruktury, marketingu i zaangażowaniu wpływowych osobistości, padel jest na dobrej drodze, aby stać się niezbędną dyscypliną na amerykańskiej scenie sportowej.

Przypomnijmy, że jeden z Francuzów, który brał udział w opracowaniu padel w USA jest Nallé Grinda. Były dyrektor turnieju w Miami Padel Otwarty (World Padel Tour) zaraz się uruchomi PADEL X, sieć klubów padel które mogłyby się rozwinąć w latach 2024/2025.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.