Twórcą jest Laura Buteau, 14. francuska zawodniczka Czarna pszczoła Padel, wyjątkowy serwis naprawy rakiet śnieżnych we Francji.

Jeśli jesteś graczem padel, z pewnością już złamałeś lub złamałeś swoją rakietę padel a z pewnością powiedziałeś sobie, że szkoda wyrzucać to do kosza? Cóż, Laura Buteau ma rozwiązanie polegające na naprawie rakiet śnieżnych padel. Twórca Czarnej Pszczoły Padel opowiada nam o tym projekcie, ale także o swoich ambicjach w dziedzinie padel Francuski i nie tylko!

Jakie ambicje na poziomie sportowym?

Pierwsze pytanie, które może wydawać się łatwe, ale które jest dla mnie trudne! Nie mając stałego partnera trudno jest planować na dłuższą metę. W zasadzie powiedziałbym P2000, P1500 i kilka P1000. Chciałbym też wziąć udział w kilku turniejach w Portugalii i dlaczego nie przetestować FIP. Nie zamykam żadnych drzwi, chcę czegoś nowego!

Początek sezonu był z Camille Sireix, ja grałem na prawej stronie. Potem zdecydowaliśmy się przestać i teraz jest to przypadkowe, ale mogę grać na obie strony, to jest zaleta! Dlaczego nie portugalski partner, skoro nie mogę go znaleźć we Francji.

Do Lizbony miałam już okazję jechać 4/5 razy. Trenuję z tym samym partnerem w Direct Padel, a pierwszy wspólny turniej zagraliśmy 26 maja. Zobaczymy później!

Moje ambicje jako gracza to:

  • Dołączenie do francuskiej pierwszej dziesiątki, ale myślę, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy znajdę stałego partnera.
  • Weź udział w turniejach portugalskich, aby kontynuować moje postępy, stawiając czoła nowym parom.
  • Weź udział w FIP i przejdź pierwszą i/lub drugą rundę.

Dołączenie do Team France, marzenie

Kto nie marzy o reprezentowaniu swojego kraju przynajmniej raz w swoim sporcie? Na ten moment obecni gracze są lepsi. Moim zdaniem wciąż daleko mi do ich poziomu. Chciałbym rozwinąć swój zasięg strzałów, mieć więcej broni, aby zmierzyć się z tymi graczami i zaskoczyć.

Na razie myślę, że łatwo jest odczytać moją grę.Chciałbym też być bardziej konsekwentny i „mieć głośność w grze”, jak powiedziałby Simon Boissé. Krótko mówiąc, zanim pomyślę o Team France, skupiam się na doskonaleniu swojego padel (techniczne, taktyczne, mentalne, fizyczne) i znaleźć partnera, z którym będę miał dobry kontakt i te same cele.

„Ciekawe móc regularnie trenować ze swoim partnerem"

Wiem, że wielu francuskich graczy próbuje hiszpańskiej przygody i miałem okazję ją przeżyć z przerwami, grając z Camille. Uwielbiałem przeżywać to doświadczenie: codzienne treningi, współudział w Camille, pogoda, miasto też.

Ale dla mnie najważniejszy jest nie kraj (Francja, Hiszpania, Portugalia). Moim zdaniem to dobre warunki treningowe z dobrym trenerem, któremu ufamy i partnerem, który może i chce się tym wszystkim ze mną podzielić.

Ciekawie jest móc regularnie trenować ze swoim partnerem, to prawdziwy plus, aby się poznać, stworzyć automatyzmy i wprowadzić strategie gry.Poza tym nigdy nie miałem tak dobrego początku sezonu jak grając z Camille, nawet gdybym grał na prawej stronie.

Przestań systematycznie wyrzucać rakiety do kosza

Jako twórca Black Bee PadelZasadniczo chcę teraz dwie rzeczy:

Że wszyscy ci, którzy są przyzwyczajeni do grania padel wiedzą, że zanim wyrzucą rakietę do kosza, istnieje szybkie, niezawodne i niedrogie rozwiązanie. I ta Czarna Pszczoła Padel jest oznaką zaufania.

Pochodzenie Czarnej Pszczoły Padel

Początkowym pomysłem było stworzenie naszej marki rakiet. Mówię „my”, ponieważ był to projekt, który miałem z innym graczem padel : Melanie Ros. Miało być "Bądź Padel », w celu stworzenia rakiet nastawionych na siłę (Be Power), nastawionych na kontrolę (Be Control)…

Jednocześnie złamałem wiele rakiet w tym okresie (bez nerwowości, nawet jeśli moja przeszłość czasami mnie dogania). Zdarzyło mi się nawet raz rozpakować rakietę, bawić się nią na treningu i przy uderzeniu pękła… Pomyśleliśmy, że szkoda, że ​​nie ma rozwiązania tego problemu. Rakieta po prostu stała się bezużyteczna, wylądowała w koszu.

Wtedy Mélanie zainteresowała się, odkryła, że ​​rozwiązanie istnieje w Hiszpanii i Ameryce Południowej (kolebka padel). Powinieneś wiedzieć, że jest to bardzo ręczne. Zaproponowała mi ten pomysł, a ja powiedziałem jej, żeby spróbowała go z rakietami 5/6, które rozbiłem.

Następnie graliśmy własnymi naprawionymi rakietami na dużych turniejach, następnie naprawialiśmy rakiety naszych przyjaciół, graczy z padel również w pierwszej 30. Wszystko działało idealnie. I zaczęliśmy i Black Bee Padel narodziła się: czarna pszczoła, znak ekologii i recyklingu, a pomysł na logo wydał mi się klasą (przynajmniej w mojej wyobraźni). Dzisiaj Mélanie i ja zerwaliśmy współpracę.

Które marki są bardziej kruche niż inne?

Nie będę wymieniać konkretnych marek, każda marka ma swój własny proces produkcyjny. Mogę tylko powiedzieć, że to nie zawsze rakieta jest delikatna, czasami to gracz sprawia, że ​​palas łamie się bardziej.

Kto z początkującego lub eksperta łamie się najbardziej?

Mam nadzieję, że wszyscy, ale duża różnica polega na tym, że początkujący / średniozaawansowany naprawy, ekspert mniej.

To zależy, gdzie zwykle pękasz, widziałem wszystko: ramę, twarz, serce. Ale rama wraca najczęściej. Istnieją 3 główne powody:

  • Szok ze swoim partnerem: słynne „ja aaaaai” w środku, ale twój partner robi, co mu się podoba, bierze twoją piłkę i rozbija twoją rakietę.
  • Z oknami: osobiście nie widzę siebie, żebym tracił punkt tylko dlatego, że nie chcę podrapać rakiety, broniąc piłki przy oknie...
  • Przez rozbicie: tak było w moim przypadku, a jednak nie mam najsilniejszego rozbicia na torze (śmiech).

A czasami po prostu gra, bez wyraźnego powodu, może zużycie lub proces produkcyjny.