Laura Clergue wyróżniał się w ten weekendwraz ze swoim młodym partnerem Ana Cristina Sanchezw Promocja FIP Beniganim. Choć para francusko-hiszpańska przegrała w półfinale, dla Francuzki był to udany powrót do międzynarodowych zawodów.

Trzy lata temu komentator Canal Plus opuścił międzynarodowy konkurs po spędzeniu czterech lat w środowisku zawodowym. World Padel Tour, stając się tym samym pierwszym francuskim graczem, który gra na tym torze.

Rozpoczęcie kariery i tymczasowy przystanek

Laura Clergue swoje pierwsze kroki w międzynarodowych zawodach stawiała w styczniu 2017 roku. Przeszła przez fazy kwalifikacyjne i kilkukrotnie docierała do losowań głównych/finałowych. W 2020 roku znalazła się w gronie 50 najlepszych zawodniczek świata.

Jednak w grudniu 2020 roku zawodniczka z Aix-en-Provence podjęła trudną decyzję o zakończeniu rywalizacji, ale tylko na jakiś czas. Chociaż jest zawsze obecna na terenach francuskich i jako komentator podczas międzynarodowych wydarzeń dla Canal Plus od 2021 rokuLaura Clergue nigdy tak naprawdę nie zdystansowała się od tego sportu. Przeciwnie.

Laura Clergue rozbija piramidy PAR3 P2000

Stopniowy powrót do rywalizacji

W styczniu 2022 roku wróciła do zawodów, tym razem zadowolona z pozostania we Francji. Kontynuuje turnieje na terenie Francji, zdobywając pozycję jednej z najlepszych zawodniczek w kraju. Laura staje się prawdziwą ambasadorką swojego sportu, czy to na boisku, czy w telewizji.

Po trzech latach nieobecności na torach międzynarodowych Laura Clergue wróciła w ten weekend po raz pierwszy na tor FIP niedaleko Beniganim. U boku Any Cristiny Sanchez, młodej 18-letniej zawodniczki, trenowanej przez Gaby Recę, Francuzka mogła ponownie doświadczyć rywalizacji w Hiszpanii. I podobało jej się to: „Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​znów mogłam zrobić FIP i naprawdę dobrze jest móc grać z nowymi graczami” – powiedziała nam pomimo porażki w półfinale.

LAURA CLERGUE FIP BENIGANIM

Czy to dobrze wróży konsultantowi Canal Plus? Z pewnością. „To sprawiło, że chcę zrobić jeszcze kilka, kiedy tylko będę mógł”.– mówi nam.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.