Wraz ze zniknięciem World Padel Tourranking FIP staje się standardem. Jak będzie zorganizowany podział punktów? Odpowiedź poniżej.

Jak widzieliśmy, kiedy Kalendarz 2024, obwód Premier Padel będzie oferować trzy rodzaje turniejów: Major, P1, P2. Trzy kategorie, do których należy dodać Finał Master na koniec sezonu. Poza tymi turniejami na wysokim poziomie FIP Tour pełni funkcję czegoś w rodzaju drugiej ligi. Ma pięć kategorii: Platyna, Złoto, Gwiazda, Wzrost i Promocja. Tutaj również najlepsze pary zostaną nagrodzone turniejem na zakończenie sezonu: finałami Cupra FIP.

Premier Padel Major

Do tej kategorii zaliczają się cztery najważniejsze turnieje sezonu. Odbędą się one w Doha, Rzymie, Paryżu i Meksyku. Dadzą 2000 wskazuje zwycięzców i 1200 do finalistów.

Nowość na rok 2024, a premia de Punkty 30 jest oferowany tym, którzy pokonają parę z ośmiu rozstawionych wśród mężczyzn na Majorze.

Stadion Roland Garros zamknięty dach

Premier Padel P1

Są to drugie pod względem ważności turnieje, w 11 roku będzie ich 2024 i są one porównywalne z Opens of World Padel Tour z lat ubiegłych i ofertę 1000 wskazuje zwycięzców i 600 do finalistów.

Zawsze jest premia w losowaniu mężczyzn dla graczy, którzy pokonali jedno z ośmiu rozstawionych, ale tym razem tak się stało Punkty 20 które są przydzielane.

Premier Padel P2

Trzecia kategoria turniejów Premier Padel, w tym roku odbędzie się dziewięć P2 i, według naszych źródeł, powitają najlepszych graczy w lidze padel światowy. Tam będzie 500 punkty do zdobycia dla zwycięzców i 300 dla swoich delfinów.

Znajdziemy tu także A premia, ale tym razem są tylko Punkty 15 które są przyznawane i tylko w przypadku zwycięstwa nad jednym z czterech nasion!

Pierwsze Finały

Turniej na zakończenie sezonu, który odbędzie się w Barcelonie, zmierzy się ze sobą szesnastu najlepszych zawodników zarówno mężczyzn, jak i kobiet. On udzieli 1500 wskazuje na zwycięzców.

Platyna FIP

To najbardziej prestiżowe turnieje Cupra FIP Tour. Każdy turniej daje 250 wskazuje tych, którzy go zwyciężą, i 150 do finalistów.

Złoto FIP

Złote FIP dają o połowę mniej punktów niż Platinum: 125 zwycięzcom, 75 do finalistów.

Gwiazda FIP

To trzecia kategoria FIP. Ona daje 62 wskazuje na tych, którzy podnoszą trofeum, i 37 do tych, których pokonali w finale.

Wzrost FIP

Kategoria FIP Rise jest przedostatnią częścią cyklu FIP Tour. Ona daje 31 wskazuje zwycięzców i 18 do finalistów.

Promocja FIP

To bardzo mała kategoria turniejów FIP Tour. Zwycięzca Promocji FIP wygrywa 15 punktów, finalista 9.

Finały FIP

Oferty turniejów Cupra FIP Tour na koniec sezonu 185 wskazuje na zwycięzców.

Znajdź szczegóły poniżej:

nowy podział punktów FIP

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !

Tagi