Padel Inteligencja jak zwykle oferuje nam statystyki, których skrywa tajemnicę. I tym razem przedstawia nam bardzo ciekawy wykres, który pokazuje od początku roku, kto jest najskuteczniejszym graczem typu Smash.

Przedstawiony benchmark obejmuje wyłącznie zawodników, którzy w 5 roku rozegrali co najmniej 2024 meczów w losowaniu głównym.

Zobaczysz, że czeka Cię kilka niespodzianek i analiz.

powalająca skuteczność statystyk

Najlepszym rozbijaczem na świecie nie jest Ale Galan.

Na chwilę obecną ani Galan, ani Coello, ani Tapia, ani Stupa nie dominują na pierwszym miejscu najskuteczniejszego zawodnika w rozbiciu.

Zawodnik z najlepszym na świecie stosunkiem skuteczności do liczby uderzeń jest obecnie 61. zawodnikiem na świecie, Javiera Barahonę. Hiszpan notuje średnio 22 uderzenia na mecz, co daje skuteczność na poziomie ponad 70%! Ale Galan nie jest daleko, z około 19 hitami, co daje 70% wskaźnika sukcesu.

Oczywiście na tę statystykę należy spojrzeć z odpowiedniej perspektywy, ponieważ im bardziej aktywny jest zawodnik na boisku i im więcej meczów ma na koncie, tym częściej musi być w stanie powtarzać dobre występy. I najwyraźniej Barahona nie ma takiego samego początku sezonu jak Galan.

Zauważamy, że skuteczność dużych zawodników, takich jak Sager i Arroyo, przekracza 62%.

Baharona padel mecz

Czerwona kartka na początku sezonu dla Rubio.

Z drugiej strony możemy przyznać kilka czerwonych kartek, zwłaszcza Sanzowi, (Alexowi) Ruizowi, a zwłaszcza Rubio, jedynemu zawodnikowi, który osiągnął skuteczność poniżej 50% w przypadku rozbijania, średnio 14 na mecz. Wiemy zatem, w jakich obszarach ci gracze będą mogli popracować przed kolejnymi meczami.

Najbardziej skuteczni gracze

Javi Garcia osiąga niezwykły wynik, osiągając prawie 75% sukcesu w 14 uderzeniach padel średnio na mecz. Porównanie z Rubio pokazuje całkiem sporą różnicę.

Zawodnikiem, który uderza mało, ale jest najskuteczniejszy na świecie, jest Javier Rico, który ma prawie 75% skuteczności w 6 uderzeniach na mecz i jest obecnie najskuteczniejszy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.