Tak jak ma to miejsce za każdym razem podczas turniejów Premier Padel, Międzynarodowa Federacja padel skorzystaj z okazji i skoncentruj się na kraju goszczącym. Zobaczmy co FIP musi nam opowiedzieć o Belgii!

Lotto Bruksela Premier P2, którego główne mecze losowania rozpoczęły się we wtorek rano, to pierwszy europejski przystanek w sezonie: wybrana lokalizacja, sugestywna i jedyna w swoim rodzaju, to jeden z odnowionych magazynów dawnego terenu przemysłowego Tour&Taxis w Brukseli, a dokładniej Gare Maritime, historycznego terminalu zbudowanego w początku XX wieku dla towarów przybywających z całego świata.

Belgia to kraj, w którym padel rozwija się w ostatnich latach coraz bardziej: znajduje się w pierwszej dziesiątce na świecie pod względem liczby klubów (ok. 10) i boisk (ponad 500 tys.) oraz, według danych Działu Badań i Analiz UAM, FIP, jest 2 000 amatorów, którzy pasjonują się tym sportem. TO padel w Belgii ma swoją historię, ponieważ powstało pierwsze belgijskie stowarzyszenie padel (Dzisiaj Padel Belgia) powstała w 1992 r., a członkiem FIP została w 1996 r. W 2000 r. wzięła udział w swoich pierwszych mistrzostwach świata i do tej pory wzięła udział w ośmiu światowych imprezach.

Według danych z 2023 r Padel W Belgii liczba członków federacji była bardzo wysoka: 416 klubów, 1 terenów i ponad 752 95 członków. Od 000 roku w rankingach FIP znajduje się ponad 2023 zawodników, w tym 100 kobiet (w tym jedna w Top 28 i pięć w Top 100) oraz 300 mężczyzn (trzy w Top 73). Dzięki temu P300 jesteśmy teraz na czterech międzynarodowych turniejach FIP rozgrywanych w Belgii (oczywiście oprócz wydarzeń WPT w 2 i 2022 r.).

Najbardziej reprezentatywną belgijską zawodniczką jest Helena Wyckaert, zajmująca 101. miejsce w rankingu FIP i zwyciężczyni czterech wzrostów FIP, w tym trzech ze swoją belgijską partnerką An-Sophie Mestach, numer 152 (dwa wygrane w Belgii w 2022 i 2023 r. w Koksijde oraz jeden w Rotterdamie w Holandii w 2023 r.), dzięki któremu otrzymała dziką kartę na finałowe losowanie Lotto Bruksela P2.

W kategorii mężczyzn pierwszym belgijskim zawodnikiem w rankingu FIP jest nikt inny Klemens Geens (nr 122), zwycięzca w 2022 r. wraz ze swoim rodakiem Jeromem Peetersem (nr 230) FIP Rise Koksijde oraz w 2023 r. FIP Rise Mol, tym razem związany z Maxime Deloyerem (nr 166), z którym również będzie brał udział w Brukseli P2 z dziką kartą w losowaniu głównym.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !