W sercu tętniącej życiem sceny kulturalnej Kataru, Katarskie Muzeum Narodowe stoi jak latarnia morska, przyciągając gości z całego świata swoją kultową architekturą, skarbami historycznymi i nowszymi: „ padel".

Podczas pierwszego majora w tym roku w tym wyjątkowym otoczeniu kulturalnym miały miejsce dość niezwykłe zajęcia sportowe.

Le Padel znalazło swoje miejsce w murach (no prawie!) Muzeum Narodowego Kataru. Chociaż brakuje mu pewnych istotnych elementów, aby uczynić go prawdziwym dworem Padelpodczas wydarzenia zaprezentowano kilka fajnych ujęć z gwiazdami żółtej piłki.

Z pewnością konfiguracja nie przypominała pola gry. Padel konwencjonalną, a raczej genialną adaptację w celu dopasowania do unikalnego środowiska Katarskiego Muzeum Narodowego.

Muzeum Narodowe Kataru, zaprojektowane przez znanego architekta Jeana Nouvela, to znacznie więcej niż tylko muzeum. Jest strażnikiem historii i tożsamości Kataru, zapewniając urzekający wgląd w bogactwo kulturowe regionu. Poprzez innowacyjne wystawy i programy edukacyjne muzeum celebruje przeszłość, inspirując jednocześnie przyszłość.

Niezależnie od tego, czy pasjonujesz się sztuką, historią czy sportem, wizyta w Muzeum Narodowym Kataru jest koniecznością.

Zdjęcia: Premier Padel

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.