Od miesiąca analizujemy dla Was dynamikę padel we Francji : profil swoich członków et podział ziemi we Francji szczególnie. Dzisiaj skupimy się na częstotliwości odtwarzania padelists w kraju, a także ich powiązania z konkurencją.

W tym badaniu, Pod uwagę branych jest 18.000 XNUMX licencjobiorców, którzy zadeklarowali padel jako główną praktykę, czy to we Francji kontynentalnej, czy w departamentach zamorskich.

Bawić się w coś padel : raczej dwa razy niż raz

Jeśli padel jest tak popularny, ponieważ jest znacznie bardziej przyjazny niż tenis i możliwości postępu są większe niż w innych sportach rakietowych. Z tego powodu padelists częściej występują na zboczach padel że tenisiści.

Statystyki mówią same za siebie: 49% padel we Francji twierdzą, że grają kilka razy w tygodniu, tylko przeciw 29% tenisistów.

A jeśli te dane już zaskakują, to trzeba dodać, że 37% graczy gra przynajmniej raz w tygodniu, w porównaniu do tego czasu, 51%. tenisiści. Krótko mówiąc, padelists częściej wybieraj się na stoki padel że tenisiści na kortach tenisowych.

Konkurencja: silnik graczy padel

Oczywiście oprócz regularnego grania w tygodniu licencjobiorcy padel szczególnie uwielbiam rywalizację. Ponad połowa licencjobiorców padel organizować turnieje, ale przede wszystkim 61% licencjobiorców obsługujących wiele rakiet ćwiczy padel konkurować.

Co ciekawe, tenisiści są niezwykle obecni na turniejach tenisowych. padel. Więcej i więcej tenisiści dołącz do ławek na stokach padel. Oraz wśród licencjobiorców ćwiczących na wielu rakietach padelznajdziemy 40% z 2th i 3th serias, które w większości można znaleźć w turniejach padel.

Oczywiste jest, że konkurencja jest prawdziwą siłą napędową, jeśli chodzi o praktykę padel. Dla niektórych liczba 75.000 2024 konkurentów powinna zostać osiągnięta dopiero do XNUMX roku 25 tys. mniej niż w Hiszpanii, kraju z około 2.5 milionami praktykujących! Dowód na to, że praktycy we Francji są bardziej nastawieni na rywalizację niż nasi sąsiedzi po drugiej stronie Pirenejów.

Koniec z „małymi turniejami” we Francji

Chociaż nie mamy statystyk za rok 2023, tendencja panująca w ostatnich latach pokazuje jednak, że większość turniejów we Francji to turnieje P100 i P250. Chociaż są one łatwiejsze do zorganizowania dla klubów, ponieważ Nagrody pieniężne nie jest obowiązkowe, są też łatwiejsze do wypełnienia. Rzeczywiście, liczba amatorów obecnych na turniejach jest większa.

Trzeba powiedzieć, że w przypadku P100 i P250 w podróż wybierają się lokalni gracze, w przeciwieństwie do „dużych turniejów”, na które drużyny pochodzą niemal z całej Francji.

W związku z tym ukazał się kalendarz P1000, P1500 i P2000 na rok 2024, a liczba „prestiżowych” turniejów wzrosła. FFT, która kontynuuje zaproszenie do składania ofert w celu wykorzystania ostatnich miejsc w pierwszym półroczu, wykorzystała już większość swoich weekendów.

Oczywiście, padel ma przed sobą świetlaną przyszłość we Francji, gdzie jej uzależniająca strona zachęca graczy do wybierania się na stoki kilka razy w tygodniu. Zawodnicy, którzy często wywodzą się z tenisa i którzy szczególnie lubią rywalizację.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.