Jak powiedzieliśmy dziś rano, ukazał się nowy ranking FIP uwzględniający wyniki Katarskiego Majora. Po stronie francuskiej zauważamy, że wkrótce możemy mieć pięciu graczy w pierwszej setce Damska.

Rzeczywiście, Jessica Ginier, która w pełni wykorzystuje swój związek z Alix Collombon w Doha i pierwszą rundę przeciwko wild-card, zyskuje 20 miejsc i zostaje trzecią tricolorką w rankingu FIP za swoją koleżanką z drużyny w Katarze i Léą Godallier. Lyonnaise, która zdecydowała się w tym roku mocno skoncentrować na turniejach międzynarodowych, zajmuje obecnie 110. miejsce, tuż przed swoją zwykłą partnerką Carlą Touly, która traci 5 miejsc i zajmuje 112. miejsce. Elodie Invernon po wejściu do głównego losowania Kataru Major zajmuje 114. pozycję!

Zauważamy, że między 101. a 103. miejscem nadal istnieje pewna różnica (40 punktów), więc ci trzej gracze będą musieli dobrze się spisać, jeśli chcą znaleźć się w słynnej Top 100.

w Garçons, jest to trudniejsze, ponieważ Thomas Leygue, pierwszy aktywny Francuz (Benjamin Tison jest nadal 92., ale nie bierze już udziału w turniejach), znajduje się teraz na 99. miejscu i dlatego dzieli go tylko pięć punktów od opuszczenia Top 100... Za nimi znajdują się gracze w większości osiągają postęp, ale pod względem punktów pozostają dość daleko. Czy wkrótce wśród 100 najlepszych nie będzie już francuskich graczy?

Pełne rankingi

Mężczyźni

Femmes

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !