W słoneczny listopadowy dzień miałem przyjemność poznać Kristinę Clément, menedżer ds. eksportu w firmie Nox od ponad pięciu lat. Nawiązałam z nią bliskie relacje, szczególnie podczas fascynujących dyskusji na temat sprzętu, technologii i padel ogólnie.

Niezwykle ciepłe powitanie miało miejsce w Aixois Country Club, zaaranżowane łaskawie przez Tristana Barre, w towarzystwie mojego wiernego towarzysza Yossiego. Kristina przywiozła z Nicei zupełnie nową kolekcję na rok 2024, co oznaczało, że pracy nie brakowało. Teraz zdradzę Wam moje top 3 i jak zobaczycie, są to zdecydowanie modele, których nie spodziewaliśmy się najbardziej!

STEPHANE PENSO ZESPÓŁ NOX PADEL 1

The Equation Advanced 2024: wyjątkowa wydajność

Na trzecim stopniu podium jednomyślne poparcie zdobył Equation Advanced 2024 ze względu na wyjątkową wydajność w tej kategorii cenowej.

Dzięki powierzchniom z włókna szklanego oferuje niezwykłe uwalnianie piłki, uzupełnione słynną gumą HR3, od wielu lat referencją Nox. Dzięki okrągłemu kształtowi i doskonale rozłożonemu ciężarowi zaskoczył mnie zwrotnością i siłą podczas uderzeń, czyli dwiema cechami, których w ogóle się nie spodziewałem.

Z wizualnego punktu widzenia wyróżnia się wyrafinowaniem, prezentując paletę ciepłych i przyjaznych kolorów, w szczególności gradient pomarańczy, który harmonijnie komponuje się z czarnym tłem.

RÓWNANIE NOX ZAAWANSOWANE 2024

Uznawana za najlepszą rakietę na świecie padel dla graczy średniego szczebla autorstwa szwedzkiej firmy Faktura testowa, prestiżowej firmy specjalizującej się w niezależnych ocenach jakości i wydajności produktów, Equation uzyskało w porównaniu najwyższą ocenę. W swojej dogłębnej analizie Testfakta podkreśla kilka aspektów równania, które mają bezpośredni wpływ na rozgrywkę, takich jak komfort, łatwość obsługi, kontrola, przy jednoczesnym zachowaniu „stosunkowo dużej siły uderzenia”.

Niezawodna wytrzymałość

Pod względem jakości produktu Equation wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością ramy i utrzymuje swoje parametry po szeroko zakrojonych testach trwałości i odporności na naprężenia.
Niezależna szwedzka firma przyznaje jej średnią ocenę 8,4/10, najwyższą spośród dziesięciu analizowanych rakiet, przewyższającą nawet modele przy znacznie wyższej cenie.

RÓWNANIE NOX ZAAWANSOWANE 2024

Szwedzki gabinet i Test Padel ocenił rakiety według kilku kryteriów:

  • Pierwsze kroki
  • Dotknąć
  • Wibracja
  • Idealny punkt
  • Wyjście z piłki
  • moc
  • trwałość
  • Pęknięcie ramy
  • Łamanie twarzy

Wrażenia z zabawy

Byłem pod wrażeniem tego odniesienia, które pozwoliło mi wykonać viboras z wielką pewnością siebie, bajadas z pewnym odprężeniem i uderza z siłą, jakiej sobie nie wyobrażałem.

W ruchu czuje się świetnie, ma doskonałą zwrotność, chociaż przy mocniejszych strzałach celność może być nieco gorsza.

W sytuacjach defensywnych lub na delikatnych pozycjach spełnia swoje zadanie dzięki połączeniu gumy HR3 i okładzin z włókna szklanego 3K, które napędzają piłkę z niepokojącą spokojem.

Należy zauważyć, że szorstką teksturę uzyskano dzięki zastosowaniu przezroczystych arkuszy 3D i reliefu o strukturze plastra miodu na ostatniej warstwie lica rakiety. Zapewnia to lepszą przyczepność piłki i generuje większą rotację.

RÓWNANIE NOX ZAAWANSOWANE 2024

Znajdziemy technologię SmartStrap umożliwiającą personalizację sznurka polarowego w celu zwiększenia higieny i bezpieczeństwa, a także system pochłaniania drgań AVS, ramę uzupełnia technologia DCS, zmniejszająca pękanie włókien podczas uderzenia piłki zewnętrznymi częściami ramy.

Skoncentruj się na „punto dulce”

Istotny element rakiety padel to jest to, co nazywamy idealny punkt, punkt rakiety, w którym uzyskujemy najlepszy wpływ pod względem siły, precyzji i komfortu.

Równanie Noxa oferuje a Idealny punkt zaskakująco umiejscowiony pośrodku głowy, co ułatwia uderzanie poprzez zmniejszenie nacisku na nadgarstek i łokieć.

RÓWNANIE NOX ZAAWANSOWANE 2024

Ustawiony w ten sposób słodki punkt zazwyczaj zapewnia lepszą kontrolę mniej doświadczonym graczom, chociaż może skutkować mniejszą mocą w przypadku decydujących uderzeń.

Wnioski

Pala Equation Advanced 2024 prezentuje się jako najlepszy wybór dla średnio zaawansowanych graczy poszukujących rakiety zapewniającej wyjątkową równowagę pomiędzy kontrolą i mocą.

Korzysta z zaawansowanych technologii i oficjalnie certyfikowanej jakości, gwarantując optymalną wydajność w terenie.

Jest pozycjonowana jako rakieta bez prawdziwych wad, łącząc wszystko, czego szuka podstawowy gracz, aby oddać każde uderzenie w optymalnych warunkach.

Jego wyjątkowy dotyk, który można przypisać włóknu szklanemu 3K, oraz duży słodki punkt wynikający z integracji sprawdzonej przez lata gumy HR3, zapewniają niezrównaną reakcję na każde uderzenie.

Jest idealny dla średnio zaawansowanych graczy, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności, a jednocześnie zadowoli zaawansowanych graczy, którzy chcą zwiększyć elastyczność swojej gry.

W kolejnym artykule zaprezentuję Wam rakietę, która zajęła drugie miejsce, tuż za mistrzem, co zakończy plik Nox!

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!