Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Mistrzostwa Europy Padel Rok 2023 może równie dobrze nastąpić w 2024 r. Dobra wiadomość, która nadeszła w momencie, gdy myśleliśmy, że to wydarzenie zostanie po prostu odwołane.

Rzeczywiście, Éric Largeron, wybrany urzędnik odpowiedzialny za padel, spodziewała się odwołania w grudniu ubiegłego roku i wyraziła ubolewanie z powodu „braku komunikacji ze strony FIP”. Bardzo szczere komentarze, które być może pomogły posunąć temat do przodu.

Na początku stycznia FIP przesłała swoim członkom proponowaną datę i zaproszenie do składania wniosków o organizację Mistrzostw Europy 2023 w roku 2024.

Na razie jest to list intencyjny. Konkretnie wydarzenie nie jest w ogóle potwierdzone, ale odżyła nadzieja na mistrzostwa Europy.

Wiele szczegółów pozostaje do poznania, aby potwierdzić ustanowienie tych mistrzostw Europy. Rozumiemy jednak, że badane są dwie daty: tydzień od 15 do 21 kwietnia 2024 roku mógłby być datą Mistrzostw Europy padel seniorzy, Podczas gdy tydzień od 22 do 28 lipca 2024 r. może być tygodniem Mistrzostw Europy padel juniorzy.

Jest jeszcze wszystko do zrobienia, wszystko do sprawdzenia dla FIP, a zwłaszcza dla kraju członkowskiego, który w związku z tym miałby skomplikowane zadanie zorganizowania Mistrzostw Europy Seniorów w zaledwie trzy miesiące.

Pamiętajmy, że normalnie Mistrzostwa Europy padel dla dorosłych powinna odbyć się w listopadzie ubiegłego roku. Jednak z nieznanych powodów do nich nie doszło i, co zaskakujące, nie ukazał się żaden komunikat prasowy na ten temat. Członkowie FIP również byli zaskoczeni tym brakiem komunikacji, podczas gdy federacje krajowe i gracze oczekiwali od nich powrotu w drugiej połowie 2023 roku.

W 2024 roku moglibyśmy mieć Mistrzostwa Europy padel 2023 na wiosnę i Mistrzostwa Świata 2024 w październiku/listopadzie. Sytuacja znana już wcześniej, bo miała miejsce w 2021 r., kiedy Mistrzostwa Świata 2020 zostały przełożone o rok z powodu Covida.

Zachowajmy jednak dużą ostrożność, bo na razie nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.