Nawet jeśli informacja nie została jeszcze podana oficjalnie, wygląda na to, że mistrzostwa Europy Padel 2023, pierwotnie planowany na listopad przyszłego roku, ostatecznie nie dojdzie do skutku.

Konkurs ten, oczekiwany przez narody europejskie, zostałby przesunięty na pierwszą połowę 2024 roku. Decyzja, która może nie być jednomyślna z dwóch głównych powodów:

  • Narody już wcześniej planowały i przygotowywały się do tych mistrzostw. Na gospodarza wybrano Włochy (Sardynię).
  • To przełożenie oznaczałoby sekwencję dwóch dużych międzynarodowych wydarzeń w 2024 r.: Mistrzostwa Europy na początku roku, a następnie mistrzostwa świata tradycyjnie zaplanowane na czwarty kwartał.

Międzynarodowa Federacja Padel jak dotąd milczy na ten temat. Oficjalnych powodów nie znamy.

Jednak nie wszystko stracone dla europejskich drużyn i narodów. Będą mieli możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach FEPA nieuznawanych przez FIP, zawodach konkurencyjnych do Mistrzostw Europy organizowanych przez FIP. W turnieju, który odbędzie się pod koniec października, weźmie udział 30 par w Oeiras w Portugalii.

Europa padel Fepa 2023
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.