Budapeszt na Węgrzech będzie gospodarzem drugiej edycji Mistrzostw Europy Juniorów FIP, po pierwszej, która odbyła się w 2022 roku w Walencji w Hiszpanii. Dwa lata temu hiszpańscy gospodarze triumfowali zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet, Portugalia i Włochy również znalazły się na podium mężczyzn, a Szwecja i Włochy odpowiednio drugie i trzecie wśród dziewcząt. Podczas edycji 2022 Hiszpania miała w swoich szeregach wspaniałe talenty z padel świat jak Pablo Cardona czy Claudia Fernandez, nowa partnerka Gemma Triay.

W Budapeszcie rozegrany zostanie turniej drużyn narodowych i turniej Open, podobnie jak we wszystkich zawodach FIP z udziałem federacji.

„Ważne międzynarodowe wydarzenia zespołowe dedykowane młodym sportowcom – powiedział Prezydent FIP ​​Luigi Carraro – odgrywają kluczową rolę w rozwoju naszej młodzieży, a znaczenie to znajduje odzwierciedlenie w najczystszych wartościach naszego sportu: duchu zespołowym po lojalność sportową i wymiana doświadczeń pomiędzy młodymi ludźmi z różnych kultur, którzy wchodząc w interakcje ze sobą i porównując się na boisku i poza nim, mogą jedynie wzmocnić swoje wartości. Patrząc na liczne turnieje FIP przeznaczone dla młodych ludzi – czy to turnieje wyjazdowe, czy drużynowe – oraz na nasz obowiązek pielęgnowania i „pielęgnowania” ich sportowych marzeń, lubię myśleć, że to, co zbudowaliśmy dla nich, dla tych młodych sportowców, jest swego rodzaju „Erasmus talentów”, sposób na zwiększenie technicznego, edukacyjnego i cennego doświadczenia tych, którzy będą mistrzami jutra. Chciałbym szczególnie podziękować Federacji Węgierskiej oraz instytucjom lokalnym i krajowym za entuzjastyczne przyjęcie projektu zorganizowania tej edycji Mistrzostw Europy Juniorów FIP.”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !