Po pierwszym majorze sezonu w Doha ranking FIP nieznacznie się przesunął, co nieuchronnie wiąże się ze szczególnym postępem wśród mężczyzn i kobiet.

Wśród kobiet trzy główne ruchy znalazły się na liście 30 najlepszych zawodniczek, w tym awans o pięć miejsc w rankingach Klaudia Fernandez, po swoim pierwszym finale w karierze. Tym samym uplasowała się w rankingu na 16. miejscu.

Tamary Icardo et Lorena Rufo nie są pomijane, ponieważ obaj gracze również zyskują 2 miejsca. Tamara zajmuje obecnie 8. miejsce w rankingu FIP. Ze swojej strony Lorena jest obecnie 24. zawodniczką na świecie.

Poza Top30 spory postęp – 12 miejsc zdobytych przez Ksenia Szarifowa (36) Lorenę Vano Martin (64) i Manuela Schuck Silva (67).

Ranking-Kobiety-FIP
Ranking FIP 2 kobiet

W kategorii mężczyzn nagroda trafia w szczególności do dwóch graczy: Miguel yanguas et Javi garrido. Finał w Doha, który pozwolił im zyskać kilka miejsc w rankingach. Miguel Yanguas zostaje 13. zawodnikiem na świecie (+7), a Javi Garrido (+6).

Javi Ruiz nadrabia zaległości wchodząc do światowej top30, po skoku o 5 jednostek w rankingu. Jest dziś 30. zawodnikiem w rankingu FIP.

Poza top30 wyróżnienie za Carlosa Martiego która notuje najlepsze postępy, awansując o 32 miejsca w rankingu FIP. Tym samym w niezwykły sposób znalazł się w pierwszej setce świata i obecnie zajmuje 100. miejsce.

Pablo Cardona et Miguela Angela Solbesa W rankingach też radzą sobie nieźle. Cardona plasuje się zatem na 39. miejscu na świecie (+21), a Solbes jest obecnie na 59. (+18).

Ranking FIP mężczyzn
Ranking mężczyzn FIP 2
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.