Od czasu kalendarz 2024 od Premier Padel nie ma, fani dręczą pytanie: czy najlepsi gracze świata będą obecni podczas P2?

Prawie 40% kalendarza

Dla przypomnienia, P2 reprezentuje trzecią kategorię turniejów stemplowanych Premier Padel i w przyszłym sezonie będzie numerem dziewiątym. Będziemy mieli w kolejności: Puerto Cabello (Wenezuela), Bruksela (Belgia), Andaluzja (Hiszpania), Asuncion (Paragwaj), Bordeaux (Francja), Genua (Włochy), Finlandia, Düsseldorf (Niemcy), Szwecja.

Calendario-First-Padel-2024

Dziewięć konkursów, co stanowi prawie 40% kalendarza. Rozumiesz więc, że jeśli gracze pominą P2, nie pozostanie im wiele turniejów do rozegrania! A jeśli P2 dadzą zwycięzcom cztery razy mniej punktów niż Majors i o połowę więcej niż P1, to i tak pozostaną kluczowi w wyścigu o miejsce numer 1. Nie wspominając już o tym, że jeśli chodzi o nagrody pieniężne, oferują znaczną przewagę wkład finansowy dla zawodników. Innymi słowy, z wyjątkiem bardzo wyjątkowych przypadków, na P2 obecni będą najlepsi gracze.

Zapiekanka w Bordeaux i Brukseli

A jeśli ten argument jeszcze Cię nie przekonał, oto co mówią dwaj organizatorzy P2. Jean-Thomas Peyrou (Bordeaux): „Nowy kalendarz Premier Padel musi pozwolić nam powitać najlepszych na świecie. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że pewnego dnia zobaczę Belę, Coello, Lebrona i najlepszych graczy na świecie grających w Bordeaux.

Ta sama historia na stronie Vincenta Laureyssensa, organizator sceny w Brukseli: „Mamy gwarancję, że 100% światowej 20-tki znajdzie się w Brukseli. Gracze drużynowi Bullpadel musimy wziąć udział w turnieju ze względu na kontrakt, mamy też słynną rakietę z brązu, która obecnie jest warta 30 000 euro na każdego gracza, który wygra turniej w Brukseli dwa razy w ciągu trzech lat, a więc Coello, Tapia, Lebron, Galan, Josemaria, Sanchez, Salazar i Triay muszą przyjechać, aby spróbować wygrać rakietę. Bela osobiście potwierdził mi, że przyjedzie.”

Witamy na najwyższym poziomie

Zrozumieliście, że najlepsi gracze na świecie nie zamierzają ignorować P2, czyli turniejów na wysokim poziomie, z alokacją finansową większą niż poprzednie turnieje WPT Open 1000. Turnieje, których poza punktami i niewielkimi nagrodami pieniężnymi nie będą mieli czego pozazdrościć zawodnikom z wyższych kategorii: „Zawodnicy zatrzymują się w 5* hotelu Amigo w Brukseli, najpiękniejszym hotelu w Belgii i uwielbiają przyjeżdżać do stolicy Europy!” kontynuuje Vincent. Również lokalizacja, Gare Maritime Tour & Taxis, nadal zapewnia wyjątkowe widowisko.

W Bordeaux zawodników również powitają w najlepszych warunkach Mickaël Llodra, były zawodowy tenisista, który będzie mógł przekazać całe swoje doświadczenie z międzynarodowych turniejów tenisowych.

Jak widać, P2 będą turniejami wysokiej klasy, z udziałem najlepszych graczy na świecie, a my powinniśmy zostać ugoszczeni na dwóch bardzo fajnych imprezach w Bordeaux i Brukseli!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !