Jeśli przy obliczaniu francuskiego rankingu wziąć pod uwagę tylko 12 najlepszych wyników, dostanie się do Top 100 wymaga dużego wysiłku i inwestycji.

Weź udział w jak największym stopniu możliwe turnieje niekoniecznie zwiększa szanse na zgromadzenie dużej liczby punktów i awansowanie w hierarchii. Ponadto, ponieważ ściśle rzecz biorąc, nie ma żadnych ograniczeń, każda osoba może przeczesać całą Francję, aby wykorzystać wszystkie szanse i dotrzeć do celu Top 100.

Panie: Top 3

  • Zajmuje pierwsze miejsce po rozegraniu 1 turniejów : Chiara MESSINA (Grenoble Université Club), 45. francuska zawodniczka.
  • Związany nr 1 z rozegraniem 45 turniejów : Margaux AMATO (AS de la Trésorerie), 65. francuski zawodnik.
  • Nie 3 z rozegraniem 43 turniejów : Elena LEVENEZ (AS de la Trésorerie), 49. francuska zawodniczka.

Możemy zauważyć, że żadna kobieta we francuskiej Top 100 nie przekroczyła progu jednego turnieju rozgrywanego tygodniowo. Warto też dodać, że ci trzej zawodnicy mają licencje klubów tenisowych.

Panowie: Top 3

  • Nr 1 z 80 rozegranymi turniejami : Cyryl HANOUNA (AS Padel Aficionados), 59. francuski zawodnik.
  • Nr 2 z 77 rozegranymi turniejami : Guillaume LEDRAP (ASA Vauzelles), 99. francuski zawodnik.
  • Nr 3 z 69 rozegranymi turniejami : Bilal DUPRAT (4PADEL Montreuil), 85. francuski zawodnik.

Cyril Hanouna pozostaje królem udziału w turniejach we Francji w pierwszej setce. Prezenter „Touche Pas à Mon Poste!” w dużej mierze spełnił swój cel dotyczący umieszczenia na liście 100 najważniejszych pozycji i jest jedyny kilkaset punktów, aby znaleźć się w pierwszej pięćdziesiątce. Na podium znajdziemy dwóch zawodników z olśniewający postęp jak Bilal Duprat i Guillaume Ledrap, którzy nie zawahali się rzucić się w wir walki padel.

Daleko nam jednak do „króla” Lahcena Seghiriego, który „miażdży” konkurencję swoim rekordem 148 turniejów rangi padel osiągnięty w ciągu zaledwie 1 roku!!!

Odnaleźć ranking z kwietnia 2024 r a także historia rankingu na naszej stronie.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!