FFT zdecydowała się pójść na front przez złożenie wniosku wolności skierowania dla potępić „niesprawiedliwe rozkazy" uczynny tenis i padel zamknąć.

Kilka dni temu prezes Francuskiej Federacji Tenisowej, Bernard Giudicelli zamanifestował swoją głębię niezadowolenie dotyczące ostatnich decyzji prefektury. W ten sposób ogłosił, że FFT to zrobi zaatakować te rozkazy w sądzie. Uważał w to prezes FFT decyzje prefektów brzmiały:nieproporcjonalny".

Pozostały wątpliwości co do treści tego postępowania uproszczonego i czy padel był częścią procedury.

Hubert Picquier, członek Komitetu Wykonawczego FFT odpowiedzialny za PADEL i wiceprezes Międzynarodowej Federacji Padel a Europejska Komisja Kontynentalna - FIP, odpowiada w możliwie najbardziej przejrzysty sposób:

Potwierdzam, że wszystkie wniesione postępowania uproszczone uwzględniają padel.

Wybrany urzędnik odpowiedzialny za padel kontynuuje:

Chciałem przekazać Tennis Mag dodatkowe informacje na temat podsumowanie wolności złożone przez FFT.

Potwierdzam, że FFT posiadający delegację padel, Prezydent Bernard Guidicelli i ja pozostajemy bardzo wrażliwy na jego rozwój na tym terytorium.

Rozprawa w Lille odbędzie się we wtorek o godzinie 14:30 w Sądzie Administracyjnym. Nasz prawnik pojawi się na rozprawie, aby reprezentować nas i dochodzić naszych praw.

Departamenty Ile-de-France zostaną zbadane pod koniec tygodnia, a inne departamenty terytorium wkrótce.

FFT ma nadzieję, że będzie mogła skorzystać z różnych decyzji wydanych przez sądy administracyjne Tuluzy lub Rennes te ostatnie dni na halach sportowych. To nie jest znak Zachowaj spokój który zarządza 270 salami, co oznacza coś przeciwnego, ponieważ udało mu się zawiesić dekret prefektury dotyczący zamknięcia wszystkich hal sportowych w Rennes.

Ale bitwa trwa nadal w wielu regionach Francji.

Dlaczego sędziowie?

  • Celepowiesić decyzja Administracyjny (o których mowa-zawieszenie)
  • Ostateczny termin:  48 heures od jego skierowania
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.