Ledwie czas zakończyć wydarzenie w Arabii Saudyjskiej finałami P1 Riyadh, które odbędą się w najbliższą sobotę, kiedy w niedzielę zaatakujemy ostatnie fazy Majora w Doha, „Ooredoo Qatar Major”, pierwszy z czterech głównych turniejów na torze zawodowym.

Losowanie mężczyzn w Doha odbędzie się jak zawsze w Khalifa International Tennis Complex. W losowaniu głównym rozpocznie się 56 par, w tym osiem z kwalifikacji, które rozpoczęły się dzisiaj i zakończą się jutro... bez Francuza wśród mężczyzn.

Ale Galan / Juan Lebron zostaną rozstawieni z numerem 1: w drugiej rundzie zmierzą się ze zwycięzcami Ortegi / Piotto przeciwko Windahl / Marmolejo. Potencjalnie będzie w rundzie 10 Yanguas/Garrido (7), w ćwierćfinale Ruiz/Tello (3), w półfinale Stupaczuk/Di Nenno (5), posiadacze tytułu w Katarze. Czy po słabym występie w Arabii Saudyjskiej zobaczymy w półfinale niespodziankę Momo Gonzaleza i Fede Chingotto (XNUMX)?

W dolnej połowie kwalifikująca się para Rivera/Mercadal dla Paquito Navarro i Sanyo Gutierreza, rozstawieni z numerem 4, którzy szukają natychmiastowej zemsty po eliminacji w pierwszej rundzie w Riyadzie. Rozstawieni z drugiej pozycji Arturo Coello i Agustin Tapia zmierzą się z Zapatą/Goenagą lub Patiniotisem/Dominguezem, którzy pokonali Belasteguina/Caprę w Riyadzie, po pożegnaniu w pierwszej rundzie zarezerwowanym dla ośmiu najlepszych rozstawionych.

W kategorii kobiet liczba par wzrosła z 32 do 48 w porównaniu z Riyadem, przy czym 16 rozstawionych zawodników zostało wykluczonych z pierwszej rundy. Po raz kolejny Ari Sanchez i Paula Josemaria są rozstawionymi na pierwszym miejscu i zadebiutują przeciwko Canellasowi/Navarro Lopez-Barajasowi lub dzikim kartom Carlie Fito Fernandez i 1-letniej Amandzie Lopez Moral.

W dolnej części tabeli Delfi Brea i Bea Gonzalez (2) powinny zmierzyć się z Varo Ramosem/Alonso de Lerą lub Fassio/Borrero.

Gemma Triay zagra z bardzo młodą Claudią Fernandez, która zajmie 3. miejsce. Para, którą z pewnością będziemy bardzo uważnie śledzić.

Zaczną od dzikich kart Al Nabhani/Gallo Frias lub francuskiej pary Collombon/Ginier. Losowanie główne rozpocznie się w niedzielę 3 marca meczami pierwszej rundy.

Finał z kolei rozegrany zostanie w piątek 8. Niech zacznie się przedstawienie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.