Nowy tydzień wiąże się z nową publikacją rankingu FIP. I tak jak od początku sezonu, wiodącą rolę, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, odgrywa Hiszpania.

Jeśli w zeszłym sezonie Argentyńczyk Agustin Tapia podzielił się rachunkiem ze swoim kolegą z drużyny Arturo Coello, znajdującym się na szczycie rankingu World Padel Tour, od początku 2024 r. i zakończenia WPT to Hiszpanie objęli prowadzenie.

Rzeczywiście, obecny ranking, który uwzględnia wydarzenia z sezonu 2022 Premier Padel, jest zdominowany przez trzech Iberów: Arturo Coello, Ale Galan i Juan Lebron. Jednak w tym tygodniu niewielka zmiana, odkąd Coello cofnął się przed Galanem i Lebronem po zwycięstwie Arturo i Agustina w Katarze oraz porażce w ósmym wyścigu Juan i Ale.

Jeśli zatem w pierwszej trójce znajdują się w 3% Hiszpanie, Hiszpania nie jest krajem, w którym najwięcej graczy znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród mężczyzn. Tak naprawdę w pierwszej dziesiątce znajduje się obecnie 100 Argentyńczyków przeciwko 6 Hiszpanom! Jednak dynamika jest chyba bardziej na korzyść Hiszpanii, z bardzo sprawnymi zawodnikami, takimi jak Yanguas i Garrido, którzy są coraz bliżej słynnego dziesiątego miejsca!

Klasyfikacja mężczyzn:

Wśród dziewcząt czołowa trójka również jest w 3% iberyjska, ale duża różnica polega na tym, że Hiszpania całkowicie dominuje z 100 zawodniczkami w pierwszej dziesiątce. Towarzyszą im Argentynka Delfi Brea, która jest na piątym miejscu, i Portugalka Sofia Araujo, 8. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż w zasadzkę wpadło trzech graczy Albiceleste: Riera, Osoro i Jensen odpowiednio na 10., 9. i 11. pozycji. Czy wkrótce czekają nas jakieś zmiany?

Ranking pań:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !