To zwycięstwo pozostanie wyryte w ich pamięci: Maksym Joris (355) i Thomasa Vanbauce'a (250) pokonują Miguela Solbesa (63) i Carlosa Martiego (77), rozstawiony z 2. miejscem w turnieju. Do drugiej rundy potrzebowali tylko dwóch krótkich setów: 6 / 2 6 / 4.

Wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie łatwy dla pary Joris/Vanbauce dwóch graczy ze światowej Top 100. Dla przypomnienia, Miguel Solbes i Carlos Marti, to druga runda w Katarze Major, przegrał z superpiby : 6/3 6/3. Zatem oczywiście nie możemy powiedzieć, że Francuzi byli faworytami spotkania.

Doskonale opanowana runda

Jednak to oni wypracowali sobie pierwsze przełamanie w tym meczu i prowadzili 3/0 na tablicy wyników już od pierwszego seta. Z jednej strony znaleźliśmy a Thomas Vanbauce zamontowany na sprężynie, używając swoich potężnych ciosów. Z drugiej strony A Maxime Joris porównywalny do metronomu, z dużą obroną i małe dziewczynki który sprawiał cierpienie swoim przeciwnikom.

Pierwszy set został łatwo wygrany przez francuską parę 6/2.

Drugi zestaw mentalny

Drugi set był już nieco bardziej skomplikowany, z przewagą na korzyść Hiszpanów, którzy zatem prowadzili 2/1, usługa do naśladowania. Thomas i Maxime nie poddali się jednak i zdołali odzyskać poziom gry z pierwszego seta, aby podwyższyć wynik i odrobić straty.

W czas pieniędzy, gdy prowadziła 5/4, para Vanbauce/Joris dołożyła wszelkich starań, aby odebrać swoim przeciwnikom ostatni gem serwisowy, zapewniając im przerwę, seta, a przede wszystkim zwycięstwo!

Od początku sezonu Maxime Joris i Thomas Vanbauce błyszczą na torze FIP, z półfinałem w Dubaju. W szczególności stały się zmorą Manu Vivesa et Jerome Inzerillo (którego pokonali w Dubaju i Monako).

Teraz czekają na swoich kolejnych przeciwników w tym FIP Rise Nola. Ale na razie mogą odpocząć i cieszyć się to wielkie zwycięstwo.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.