Francuski numer jeden, Thomas Leygue, rozpoczyna rok 2024 z wątpliwościami. O zakończeniu współpracy z Ferranem Insą poinformował w mediach społecznościowych. Stowarzyszenie, które może pochwalić się dużymi sukcesami. Jednak Thomas, podobnie jak wielu innych, zakończył współpracę.

„Po roku spędzonym z Ferranem Insą postanowiliśmy się rozstać. Meksyk Premier Padel był naszym ostatnim turniejem w parze, w którym przegraliśmy w kwalifikacjach z Cordobą/Iriartem.

Ze swojej strony mniej bawiłem się w terenie i zrozumienie nie było już takie samo jak na początku naszego stowarzyszenia. Początek sezonu był nieco skomplikowany i nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, ale sezon jest nadal długi.

Dalsza część amerykańskiego tournee odbędzie się zatem w Wenezueli z dobrze znanym graczem na francuskim torze: Franem Ramirezem, który zdobył złoto FIP w Perpignan i FIP Rise w Bordeaux. Thomas Leygue mógł zatem wrócić w lewo, obok hiszpańskiego metronomu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.