Obecny w Doha podczas Premier Padelprezes FIP, Luigi Carraro, przedstawił nam swój punkt widzenia na mistrzostwa świata seniorów, sytuację z WPT i pierwszą edycję Premier Padel.

„Francja będzie jednym z głównych bohaterów padel W nadchodzących latach"

Padel Magazine : Właśnie wróciłeś z bardzo długiej podróży iz mistrzostw świata seniorów w Las Vegas. Jak tam idzie?

Luigi Carraro: « To naprawdę fantastyczne przeżycie. Po raz pierwszy tak ważne wydarzenie odbyło się w USA. Nasz cel w 2022 roku obracał się wokół dwóch głównych krajów: USA i, w Europie, Francji. To te dwa kraje powinny nam dać najwięcej satysfakcji.

Co widziałem na mistrzostwa świata seniorów było wspaniałe: ponad 450 sportowców z 19 krajów, niezwykła atmosfera i widząc, że USA zaczynają się interesować padel była bardzo miłą niespodzianką. To daje nam jeszcze większą motywację do inwestowania w ten sport i uczynienia go bardziej globalnym sportem.

W porównaniu do Francji wczoraj udało im się zdobyć punkt z Hiszpanii. Francja ma bardzo dobry zespół, a to, co pokazują na boisku, jest wspaniałe. Myślę, że Francja jest wiodącym krajem we wszystkich dyscyplinach sportowych w ogóle. Nowa drużyna Federacji Francuskiej wiele postawiła na padeli jestem pewien, że Francja będzie jednym z głównych bohaterów w nadchodzących latach padel. "

Le Premier Padel : „obwód padel, sportowcy i wszyscy”

Padel Magazine : Jesteśmy tutaj w Doha, w Premier Padel co w końcu stało się rzeczywistością. Jest padel wkraczasz w nową erę?

Luigi Carraro: „Tak, mieliśmy to marzenie przez kilka lat. I od kilku miesięcy to marzenie stało się rzeczywistością. Naszym marzeniem było zbudowanie toru, który miałby tylko jednego właściciela: społeczność padel Międzynarodowy. To jest obwód Międzynarodowej Federacji padel, nie ma właściciela. To jest obwód padel, sportowcy i wszyscy.

Największą satysfakcję daje widok twarzy piłkarzy, którzy są szczęśliwi, poruszeni, a to jest motywacją do dalszego podążania w tym kierunku i osiągania jeszcze lepszych wyników. »

Padel Magazine : Międzynarodowa Federacja była z World Padel Tour, co się stało, że FIP chciało zerwać kontakt z WPT?

Luigi Carraro : „Nie zerwaliśmy z nikim kontaktu. Mamy ideę sportu i uważamy, że sport powinien być zarządzany przez Federację Międzynarodową i federacje narodowe. Nasz projekt jest projektem otwartym, ma dwie cechy: otwartość i wolność. Wolność dla graczy, która jest dla nas fundamentalna, ponieważ to oni są głównymi graczami. I otwartość na poziomie organizacyjnym: dla wszystkich organizatorów, którzy chcą organizować konkursy Premier Padel, drzwi są otwarte.

Mamy obowiązek tworzyć zasady i warunki, ale nasze drzwi są otwarte dla wszystkich. I jestem przekonany, że krok po kroku uda nam się pozyskać wszystkich organizatorów, którzy chcą dobra padel. "

Padel Magazine : Wiemy, że istnieją inne obwody, które działają bardzo dobrze: WPT, ale także APT Padel wieża. Czy widzisz możliwość dołączenia APT i FIP? Albo że niektórzy organizatorzy APT mogą organizować etapy z FIP?

Luigi Carraro: „Jak już mówiłem, ten obwód jest obwodem otwartym. Myślę, że jest wielu ludzi, którzy zainwestowali w ten sport, bo go kochają. Być może w przeszłości dochodziło do kłótni, ale ten projekt jest dla dobra naszego sportu.

Naszą główną ideą jest jednoczenie sportowców i czuwanie nad ich samopoczuciem i wolnością”

Padel Magazine : Dla organizatorów, którzy chcieliby zorganizować a Premier Padel, jaka będzie specyfikacja, aby działała?

Luigi Carraro: „Drzwi są otwarte, w tym projekcie są 3 duże instytucje: FIP, stowarzyszenie graczy i jest najlepszy partner biznesowy, jakiego spotkaliśmy na naszej drodze: Qatar Sports Investment . Mają jedną rzecz, która naprawdę mnie poruszyła, to instytucjonalny duch i sportowa postawa, którą mają. Z zawodnikami wybraliśmy tego partnera, ponieważ mają ciekawą siłę ekonomiczną i finansową, ale także dlatego, że dzielą te same wartości co my wobec sportowców i wolności. »

„Zawodnicy mają trudne życie, a my ponosimy odpowiedzialność wobec tych sportowców”

Padel Magazine : Gracze są zachwyceni, ale jedynym minusem jest to, że nie ma jeszcze kalendarza. Kiedy Premier Padel będzie w stanie ujawnić harmonogram? Czy będzie to data po dacie?

Luigi Carraro: „Zorganizowaliśmy już wszystko w bardzo krótkim czasie, koniecznie musieliśmy ograniczyć ilość (turniejów) skupiając się bardziej na jakości. Normalnie będziemy mieć 10 wydarzeń o bardzo wysokiej jakości. Będzie wiele niespodzianek, a jedyne, co możemy ludziom powiedzieć, to uzbroić się w cierpliwość i czekać na zapowiedzi wydarzeń, które będą ważne i ambitne z zawsze ideą stania się jednym z głównych sportów na świecie.

Padel Magazine : Mamy Benjamina Tisona, któremu udało się odebrać seta od Lebrona i Galana, Windahla, który również dobrze walczył z numerem jeden. Jakie to uczucie widzieć, że Francuzi i Szwedzi są teraz prawie na tym samym poziomie co Hiszpanie czy Argentyńczycy? Bo w przeszłości słyszeliśmy krytykę, że sport skupia się tylko wokół tych narodów.

Luigi Carraro: „Tego właśnie chcieliśmy i tego chcemy. Myślę, że trasa Cupra FIP ma z tym wiele wspólnego, ponieważ ci gracze mieli okazję grać na całym świecie, zdobywać punkty i mieć większą widoczność. To jest nasz cel. Hiszpania nadal jest centrum tego sportu, ponieważ dzisiaj, jeśli zawodnik chce zostać świetnym zawodnikiem, musi przejść przez Hiszpanię. W innych sportach tak nie jest. Naszą ideą jest stworzenie sportu globalnego, który daje możliwość trenowania bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, i osiągania jak najlepszego poziomu.

Zawodnicy mają trudne życie, muszą dużo podróżować i mają krótkie, ograniczone życie zawodowe.

Niektórzy z twoich kolegów pytali mnie, dlaczego zacząć od razu? No bo musisz. Bo gracze na to zasługują. Bo czekanie dwa lub trzy lata oznaczałoby dla nich utratę 30% kariery posportowej. Ponosimy odpowiedzialność wobec tych sportowców: zasługują na usługi, organizację, informacje zwrotne i widoczność, takie jak te, które mają tutaj. »

„Cokolwiek jest ważne i legalne w umowach, gracze będą to szanować”

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, jak oceniasz ryzyko, które podejmują ci gracze w porównaniu z World Padel Tour ? Mówimy o grzywnach w wysokości 25 mln euro, jaki jest twój pogląd na tę sytuację?

Luigi Carraro " Nie chcę komentować tego, co robią inni ludzie. To, co mogę powiedzieć na pewno, to to, że zawodnicy to poważni ludzie i szanują umowy w części prawnej. Prawidłowe rzeczy w kontraktach, gracze będą je szanować. Jeśli jednak są rzeczy, które są niezgodne z prawem, gracze powinni pomyśleć o swoim życiu i swoich rodzinach. Z poważaniem padel zasługuje na to, by być sportem wolnym dla sportowców i otwartym dla organizatorów i fanów.

Nie chcę komentować umów, których nie znam, osoby do tego oddane przeanalizowały tę umowę. Zawodnicy mają związek, który jest bardzo dobrze zorganizowany pod względem sportowym i prawnym. Jedyne, co mogę ci powiedzieć, to to, że cokolwiek jest ważne w kontraktach, gracze będą to szanować. »

Wywiad można znaleźć tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.