Kto by w to uwierzył? Marco Verratti i Nasser Al Khelaifi rozegrali partię padel ensemble w Doha.

A jednak prezes Paris Saint-Germain niekoniecznie musi być zachwycony odejściem jednego z charakterystycznych zawodników jego klubu.

Po burzliwym sezonie 2022–2023, w którym pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące jego czasami krytykowanego stylu życia i pamięci, Marco był w ruchu od początku letniego okna transferowego. Luis Enrique, nowy trener klubu na sezon 2023-2024, nie wydaje się, aby na nim stawiał. Nie grał z nim w okresie przygotowawczym i na początku Ligue 1. Verratti ostatecznie dołączył do Al-Arabi w Katarze na początku września za kwotę szacowaną na 45 milionów euro.

Oczywiście bez urazy prezes PSG, który jest jednocześnie prezesem Premier Padel, międzynarodowy obieg padeli zapoczątkowując turniej skupiający wiele osobistości uprawiających ten sport, zdaje się już przewrócić kartę na temat rozstania Verrattiego z PSG. I to dobrze.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.