Mieszkanka Nantes, Marie Lefèvre, opowiada o powodach, które ją zrodziły rozstanie z Mélanie Ros i jego nowy sojusz z Jennifer Denécheau.

Powody rozstania z Mélanie Ros

„Zaczynaliśmy wspólną przygodę jeszcze przed Covidem i po kilku latach współpracy poczuliśmy potrzebę zmian. Powody naszej separacji są różne, ale najważniejsze jest to, że oboje chcieliśmy ewoluować w naszej grze. Mélanie zawsze preferowała grę prawicową i prawdą jest, że weszliśmy w rutynę, która w w dłuższej perspektywie nie pozwoliły nam już na osiągnięcie takiego postępu, jakiego chcieliśmy.

Mając to na uwadze, podjęliśmy decyzję o separacji. Mieliśmy wrażenie, że stoimy w miejscu. Zmiana partnerów to interesujący krok w kierunku postępu, wprowadzenia nowości do naszego podejścia i naszej strategii.”

Jego nowy partner

„Będę współpracować z tą filozofią odnowy i ewolucji Jennifer Denécheau przynajmniej przez trzy kolejne turnieje. Zagra na lewej stronie, chce zmienić stronę, ponieważ wcześniej grała na prawej stronie Marii Boury. Nasza współpraca jest początkowo planowana na krótki okres, ale jestem przekonany, że jeśli między nami będzie dobra chemia, a nie mam wątpliwości, że tak jest, nasza współpraca będzie wykraczać daleko poza te trzy turnieje. To nowa strona, która się otwiera i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi.

Kolejne nasze turnieje już za nami Bordeaux P1500 który odbędzie się za dziesięć dni, wówczas udamy się w stronę P1000 od Angers, która odbywa się niedaleko mojego domu. I wreszcie my także będziemy uczestniczyć P1000 z Rouen".

Jej cele na rok 2024

W 2024 roku chcę podnieść swój poziom gry, stając się bardziej agresywnym na torze i udoskonalając swoją strategię. Ranking jest oczywiście ważny, ale nie jest moim głównym celem. Jeśli mogę powrót do pierwszej 10-tki, będzie fantastycznie, ale nie na tym się skupiam. Przede wszystkim zależy mi na osiągnięciu dobrych wyników w dużych turniejach, zwłaszcza P2000, Mistrzostwach Francji i uczestnictwie w kilku turniejach FIP.

Maria Lefevre

Możliwy powrót z Mélanie?

Powiedziałbym tak w świecie padel, nic nigdy nie jest ostateczne. Na razie nasza separacja nastąpiła niedawno i oboje skupiamy się na nowych ścieżkach. Jestem jednak otwarty na pomysł ponownego zagrania z nią w przyszłości.”

Zdjęcie na okładce: Quentin Lajeunesse – Zachodnia Francja

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.