Marie Maligo dzieli się swoją historią z padelwspomina swoje doświadczenia z różnymi partnerami i dynamikę nowego duetu, który tworzy teraz z Mélanie Ros.

Pierwsze doświadczenie z padel półton

Na początek moje doświadczenia z padel nie była zbyt przekonująca, zwłaszcza że pochodzę z tenisa. Jednak po wytrwałości naprawdę pokochałem padelaż do porzucenia tenisa. Wcześniej byłam nauczycielką tenisa, ale z biegiem czasu potrzebowałam zmiany. Do tego w wieku 17/18 lat doznałem poważnej kontuzji, skręcenia z naderwanymi więzadłami, co zmusiło mnie do pauzy na około rok. Dla mnie, padel stało się świetnym sposobem na powrót do sportu i odkrycie czegoś nowego.

Mary Maligo

Co szczególnie podoba mi się w padel, chodzi o grę zespołową. Uważam też, że jest to niezwykle ciekawy i przyjemny sport. Gram w to już siedem lat. Mimo, że jestem pochodzenia belgijskiego, gram we Francji, ponieważ organizacja jest bardziej dostosowana do moich potrzeb. Mecze odbywają się głównie w weekendy i jest tu znacznie więcej turniejów niż w Belgii.

Nie zawsze łatwo jest znaleźć partnerów…

To prawda, że ​​w zeszłym roku miałam wielu różnych partnerów, co częściowo miało związek z moim rankingiem. Kiedy zaczynałem grać we Francji, zajmowałem około 80. miejsce w rankingu i trudno było znaleźć kolegów z drużyny zajmujących dobre miejsca w rankingach. Było to zrozumiałe, ponieważ gracze tak naprawdę mnie nie znali. Myślę jednak, że ten okres częstych zmian partnerów był dla mnie korzystny w tym sensie, że był bardzo pouczający, myślę.

Zachęcające początki z Mélanie Ros

To nasze debiuty z Mélanie. Braliśmy już udział w kilku turniejach i zdecydowaliśmy się grać razem przez cały sezon 2024. Zobaczymy, co przyniesie nam przyszłość, ale jestem dobrej myśli, bo tak dobry początek sezonudobrze się dogadujemy, a rezultaty są zachęcające. Mamy nadzieję utrzymać tę dynamikę.

Mary Maligo

Le padel postępuje, zarówno we Francji, jak i w Belgii

Zauważam, że padel naprawdę zaczyna się dobrze rozwijać. Wydaje się, że kluby biorą udział w prawdziwym wyścigu w dodawaniu coraz większej liczby utworów, co świadczy o wzroście liczby graczy. W Belgii jest wielu nowych ludzi, którzy zaczynają ćwiczyć padel. Nie mogę z całą pewnością stwierdzić, czy rozwój we Francji jest bardziej zaawansowany niż w Belgii, ale oczywiste jest, że w obu krajach padel postępuje imponująco.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.